Важливо
Все про: peoplesproject(22)

Науковці-практики розповіли як вирощувати нові кістки

940
Мініатюра: 1

«Клініко-технологічні виклики в етапній та реконструктивній хірургії, вогнепальні та побутові рани, електрозварювання та з’єднання живих тканин, діабетична стопа». Погодьтеся, звучить не надто інтригуюче. Але саме у рамках даної науково-практичної конференції, що проходила у стінах Академії наук, мали можливість виступити медичні фахівці, що вже третій рік разом із волонтерами «Народного проекту» допомагають ставити на ноги тяжкопоранених пацієнтів.

Значну частину конференції було присвячено виступу Володимира Оксимця — доктора медичних наук, лікаря ортопеда-травматолога, що першим почав впроваджувати клітинні технології у лікувальну практику. Саме завдяки зусиллям Володимира Михайловича стало можливим заснування та подальше успішне існування спільного з волонтерами проекту «Біотех-реабілітація поранених», в ході якого медичні фахівці навчилися буквально вирощувати нові кістки та рятувати від ампутацій практично безнадійних пацієнтів. Доповідь медичного світила було присвячено темі «Клітинні технології у лікуванні наслідків бойових травм кінцівок».

Та «Біотехом» участь у конференції не обмежилася. Далі слово узяли комбустіологи: доктор медичних наук, головний комбустіолог України, професор Георгій Козинець та кандидат медичних наук, асистент кафедри хірургії №2 НМУ ім. О.О. Богомольця, лікар-хірург Олег Петренко. Саме ці науковці-практики свого часу долучилися до створення та й понині використовують для лікування матеріали спільного з волонтерами проекту «Банк шкіри». Нагадаємо — у рамках проекту, який коштом пожертв профінансували прості громадяни через волонтерський центр «People’s Project», фахівці-біологи клініки ilaya створили резерв клітинних матеріалів для лікування тяжких опікових травм. Проект було засновано з оглядом на потреби військових та для лікування бойових травм, та інколи він допомагає рятувати життя і цивільним особам.

Читайте також:  Стіни лікарняної палати покинув ще один учасник проекту «Біотех-реабілітація поранених»

Сподіваємося, після ґрунтовної, насиченої та дійсно цікавої доповіді досвідчених фахівців наукова спільнота з увагою поставиться до новітніх технологій, і буде підходити до питань лікування бойових травм з урахуванням унікальних передових методів лікування. Та поки що, через бюрократичні причини, держава таке високотехнологічне лікування поки не фінансує. Тож лікарі лікарями, та оплачувати новітні методи лікування і повертати поранених бійців до нормального життя ми можемо лише за рахунок народних пожертв. Долучайтеся до «Біотеху», допомагайте бійцям, робіть диво можливим!

3

1

2

Олексій Мазепа
Статті:2009
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:2009
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору