30 Август
Ноздрачов про Іловайську трагедію: Якби не вторгнення регулярних військ РФ, конфлікт на Донбасі був би закінчений у 2014-му
Інтерв'ю

Ноздрачов про Іловайську трагедію: Якби не вторгнення регулярних військ РФ, конфлікт на Донбасі був би закінчений у 2014-му

689
Мініатюра: 28870

Про таке в ефірі «5 каналу» розповів  начальник Управління цивільно-військового співробітництва ЗСУ полковник Олексій Ноздрачов.

«Дуже багато інформації надходило не тільки в штаб АТО, а й в штаб секторів. І велика частина цієї розвідувальної інформації не підтверджувалася. Також, чесно кажучи, великою причиною було, що ми не могли повірити – народ України і керівництво держави, – що Росія у ХХІ столітті перейде до відкритої агресії проти України. Тому я думаю, що розвідувальна інформація, що надходила з різних джерел, вона не підтверджувалася або підтверджувалася частково. Але треба розуміти, що ЗСУ на той момент вони вже бачили закінчення цього конфлікту і якщо б не було вторгнення регулярних підрозділів або підрозділів регулярних військ збройних сил Росії, я думаю, конфлікт у Луганській та Донецькій області був би закінчений і почалась би розбудова і відновлення цього регіону», – розповів Ноздрачов.

Він також прокоментував інформацію, що за різиними даними український кордон тоді перетнули 36 тисяч російських військовослужбовців. Ноздрачов сказав: «Це забагато. На той момент кордон перетнули підрозділи 7-ї десантно-штурмової дивізії, 98-ї повітряно-десантної дивізії і підрозділи спецназу Південно-військового округу. І ми нараховували, що тоді було угрупування, які були на кордоні і могли перетнути – було 4 тисячі військовослужбовців збройної сили РФ. Але це у цьому напрямку. Ми повинні розуміти, що Іловайськ був тактичним елементом загальної картини, а бої велись на всій ділянці фронту, який тоді був більше як 400 кілометрів. Тому інформацію кожного разу треба уточнювати».

Додамо, що вчора, 27 серпня 2018 року, начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що Іловайськ не мав стратегічного значення для ЗСУ в серпні 2014-го.

Своєю чергою, в ефірі «5 каналу» Андрій Тетерук – нині перший заступник голови фракції «Народний фронт», член комітету ВР з питань національної безпеки і оборони – який у 2014 році брав участь в боях за Іловайськ, будучи командиром батальйону патрульної служби міліції «Миротворець» так прокоментував таку заяву Муженка: «Іловайськ дійсно був ключовим стратегічним вузлом, через який техніка і підкріплення постачались в Донецьк і взяття його було оточення Донецьку і за два тижні там планувалося закінчити АТО».

Читайте також:  СІМІС здійснили дитячу мрію малюка з малозабезпеченої родини

Натомість Олексій Ноздрачов в ефірі «5 каналу» сказав: «Я дуже поважаю Андрія Тетерука, він був дійсно талановитим командиром батальйону. Але хочу нагадати, що батальйон – це тактична одиниця. І те, що бачить командир батальйону на своєму рівні – це все ж таки тактичне бачення, а те, що бачить Генштаб або керівництво АТО – це було стратегічне бачення. І дійсно, Іловайськ – це дуже великий залізничний хаб, але збройні сили виконали завдання по перерізанню цього хабу шляхом звільнення Кутейникового. Цей хаб був абсолютно нежиттєздатний без Кутейникового, звідки постачались боєприпаси».

Як повідомляв 5.UA, упродовж чотирьох років тривають дискусії та ведеться слідство щодо цієї трагедії. Дані про втрати різняться й до сьогодні. 14 серпня цього року свої висновки оприлюднила і Генпрокуратура: 366 українських воїнів загинуло, 429 – зазнали поранення різного ступеня тяжкості, 300 – потрапили у полон.

Олексій Мазепа
Статті:2011
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:2011
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору