Новини

Передовий досвід країн-членів НАТО: Підрозділи CIMIC з Німеччини працюють на півночі Малі

912
Мініатюра: bundes1

У складі німецького контингенту місії Організації Об’єднаних Націй на півночі Малі (MINUSMA) на початку лютого 2016 року почали працювати підрозділи CIMIC (цивільно-військового співробітництва). Солдати з Німеччини контактують з жителями Малі і таким чином дізнаються, що дійсно важливо для кожного окремого регіону, які проблемні питання існують в населення.

bundes1

Німецькі солдати з початку лютого почали працювати в рамках MINUSMA — місії Організації Об’єднаних Націй в Гао — місто на півночі Малі. Відповідно до мандату, підрозділи Збройних сил Німеччини повині внести свій вклад в забезпеченні стабільності в Малі. Військовослужбовці підрозділу цивільно-військового співробітництва (ЦВС) були одними з перших, хто переїхав в північну частину Малі. Однією з ключових задач групи CIMIC в зоні відповідальності Німецького контингенту є робота з цивільним населенням щодо роз’яснення причин за якими військовослужбовці з Німеччини знаходяться на території Малі. Підкреслюється важливість донесення до цивільного населення думки, що солдати тут виключно щоб допомогти. Так, військовослужбовці з групи ЦВС намагаються зібрати повну базу даних про потреби місцевого населення та, використовуючи ресурс ЗС, допомогти простим людям у вирішенні їхніх нагальних потреб.

bundes2

На сьогоднішній день, найважливішою задачею підрозділів CIMIC є забезпечення житедів питною водою. Вся інформація щодо потреби місцевого населення у питній воді, зібрана групами ЦВС, передається у числені міжнародні організації, що працюють задля надання допомоги жителям Гао. В даний час, північ Малі потерпає від посухи. Дельта ріки Нігер висихає. Вкрай важливо прийняти всі можливі заходи для того щоб жителі Гао не були відрізані від водопостачання, — констатує офіцер з групи CIMIC.

bundes3

Декілька разів на тиждень команди CIMIC зустрічаються з сільськими старійшинами і регіональними лідерами, підтримують тісні контакти з численними організаціями та офіційними установами, приймають участь в обговореннях з громадскістю щодо проблемних питань в регіоні.

Досягнення певного результату базується на взаємній довірі: «CIMIC — це як вирощування пшениці. Необхідно доглядати за тим, що посіяно, і тільки після того як минув певний час, ви можете збирати врожай пшениці». Пояснює довгостроковий характер роботи CIMIC сержант Тімо Н.

bundes4

Місцеві мешканці здаються дуже привітними по відношенню до військовослужбовців з Німеччини. Особливо радіють появі автомобілів з написом UN дітлахи. Вони не стримують своїх радощів кожного разу коли офіцери CIMIC виходять до них з машини. Командування німецького контингенту констатує значне покращення ставлення місцевих жителів до військовослужбовців, що позитивно впливає на досягнення кінцевої мети місії — стабільність в Малі.

bundes5

Нагадаємо, що з травня 2014 року продовжують роботи військовослужбовці цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України. З роботою підрозділів ЦВС ЗС України можна ознайомитись на цьому сайті.

Іван Кришталь
Статті:563
Приєднуйтесь

Іван Кришталь

Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на мою електронну адресу [email protected]
Іван Кришталь
Статті:563
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору