4 Июль
Незаконні збройні формування намагаються заблокувати роботу контрольних пунктів в’їзду-виїзду по всій лінії розмежування сторін у зоні АТО
Важливо
Все про: ато(97) сцкк(2)

Незаконні збройні формування намагаються заблокувати роботу контрольних пунктів в’їзду-виїзду по всій лінії розмежування сторін у зоні АТО

807
Мініатюра: index_php_1_650x410

За повідомленням Прес-офіцера української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін підполковника Віталія Іванова — минулого місяця українська сторона СЦКК зафіксувала майже трикратне у порівнянні з травнем зростання кількості провокативних обстрілів контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) по усій лінії розмежування сторін з боку незаконних збройних формувань. Найбільше провокацій з боку ОРДО припало на контрольний пост (КрП) «Майорськ» 13 випадків, неспокійно було і навколо КПВВ «Станиця Луганська», «Золоте», «Мар’їнка». Всього 23 випадки.

Зокрема, 16 червня близько 19.00 години в результаті вибуху невстановленого боєприпаса за десять метрів західніше тильного шлагбаума КПВВ «Мар’їнка» отримали поранення два громадянина України. Наступного дня, в період з 18.31 до 19.19 год. було обстріляно позиції підрозділів сил АТО зі стрілецької зброї в напрямку черги людей та транспортних засобів, які рухалися на виїзд з непідконтрольної території через це ж КПВВ. Вогонь вівся із західної околиці населеного пункту Олександрівка (ОРДО). Аби уникнути жертв серед подорожуючих прикордонники були вимушені тимчасово призупинити роботу.

25 червня в період з 18.20 по 18.30 на КПВВ «Станиця Луганська» було призупинено пропуск, евакуйовано в укриття особовий склад та громадян через обстріл членами НЗФ з гори «Князь Ігор» (ОРЛО). Вогонь вівся зі стрілецької зброї. Також було зафіксовано 3 вибухи гранат ВОГ-25.
27 червня з 23.20 до 23.40 год. у напрямку КПВВ «Мар’їнка» вівся обстріл зі стрілецької зброї з околиці населеного пункту Олександрівка (ОРДО).

28 червня o 20.25 – 20.27. у районі КПВВ «Золоте» зафіксовано 3 вибухи гранат ВОГ-25 та 3 черги зі стрілецької зброї. Обстріл вівся з напрямку міста Первомайськ (ОРЛО).

Варто зазначити, що активізація бойовиків відбулася на тлі розгляду питання щодо напрацювання механізму розведення сторін по обидва боки лінії розмежування. Як відомо, спочатку було оголошено про те, що 16 червня, радники голів держав «Нормандського формату» погодили три точки розведення сторін навколо населених пунктів Станиця Луганська, Петрівське та Золоте. Натомість, 29 червня, стало відомо, що сторони в Мінську узгодили умови розведення сил на лінії розмежування, для початку, в двох районах Донбасу – навколо населених пунктів Золоте та Петрівське.

Варто наголосити, що запропоновані українською стороною місця для розведення сил мають вкрай важливе значення для регулювання щоденного пасажиропотоку. Зокрема, демілітарізація території навколо КПВВ «Станиця Луганська» дозволила б не лише знати певну напругу на цьому пішохідному переході а, певним чином, розвантажити пасажиропотік з інших КПВВ «Зайцеве» і «Мар’їнка».

Читайте також:  Перейнятися духом міста - ЦВС працює в Старобільську

Натомість відкриття КПВВ «Золоте» дозволить суттєво упорядкувати піший та автомобільний рух громадян, які слідують з непідконтрольної території Луганської області (ОРЛО), адже зараз вони змушені їздити через непідконтрольну територію Донецької області (ОРДО) на в’їзд на територію України через КПВВ «Зайцеве» і «Мар’їнка». Тим більше, що інфраструктура цього КПВВ нещодавно була відновлена і повністю відповідає технічним нормам.

Наші громадяни, які змушені долати лінію розмежування сторін повідомляють про те, що «прикордонники» НЗФ ОРДО останнім часом застосовують ще одну ганебну практику – під різними приводами навмисно сповільнюють пропускні операції та назбирують черги. При цьому не забувають зазначити, що такі їхні дії є вимушеними, бо українська сторона, на їхню думку, занадто мляво працює. Насправді це – брехня, скерована на дискредитацію держави, окремі райони якої вони тимчасово захопили.

Напевне реалізація наступних кроків зі стабілізації ситуації на Донбасі не входить у «перспективні плани» ОРДО/ОРЛО, бо у перші ж дні липня члени незаконних збройних формувань здійснили чергові провокації.

Так, вранці, 2 липня, о 07.05 поблизу КПВВ «Золоте», що зараз не працює, зі стрілецької зброї було обстріляно наряд Державної прикордонної служби України, який прибув на добове чергування.
Вчора, 03 липня обстріляно КрП «Майорськ». Впродовж 25 хвилин — з 19.00 по 19.25 год. — ворог вів вогонь зі стрілецької зброї по інфраструктурі поста. Цього ж дня з 20.20 до 20.35 год з боку н.п.Олександрівка членами НЗФ здійснено обстріл зі стрілецької зброї КрП «Мар’їнка». Вогонь у відповідь не відкривався. Постраждалих немає.

index_php_1_650x410

Олексій Мазепа
Статті:1951
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1951
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору