8 Июль
У Маріуполі розповіли про механізм вступу до окремих українських вишів абітурієнтів, що отримали середню освіту на тимчасово окупованих територіях
Важливо
Все про: mariupol(520) діти(724)

У Маріуполі розповіли про механізм вступу до окремих українських вишів абітурієнтів, що отримали середню освіту на тимчасово окупованих територіях

844
Мініатюра: DSC_0385

Сьогодні в Приазовському державному технічному університеті пройшла прес-конференція присвячена новому механізму вступу до окремих українських вишів абітурієнтів, що отримали середню освіту на тимчасово окупованих територіях. Серед запрошених були представники агенції ООН у справах біженців, ОБСЄ, керівництво освітнього центру «Донбас-Україна», офіцери Об’єднаного центру ЦВС ОТУ «Маріуполь» та волонтери благодійного фонду «Caritas».

Ректор ПДТУ В’ячеслав Волошин повідомив присутнім про те, що Міністерством освіти видано наказ №697 «Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції», який по суті роз’яснює порядок  отримання оціночних декларацій за період, коли дитина навчалась на непідконтрольній Україні території, проведення державної підсумкової атестації та безпосередньо умови вступу до вишу. Адже будь-які документи, зокрема атестат про повну середню освіту виданий так званими «народними республіками», не може бути визнаним на території України.

Окрім того, що вступники зможуть підтвердити свої знання з основних предметів, їм буде запропоновано пройти екстерн-курс із української мови, літератури та історії України. Для випускників технікумів та коледжів процес буде дещо ускладнений, але на даний час вже формується порядок вступу і для цієї категорії абітурієнтів.

Читайте також:  СІМІС в черговий раз відвідали Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Іскорка» у Авдіївці

Разом з тим управлінню освіти, благодійним фондам та освітнім організаціям необхідно буде якнайшвидше розробити програму проживання, повноцінного забезпечення навчального процесу, матеріальної допомоги та вирішення транспортної проблеми для таких студентів. Представник Об’єднаного центру підполковник Марина Попова запевнила, що група ЦВС ОТУ «Маріуполь» долучиться до розробки програми безперешкодного перетину КПВВ студентами українських вишів, що проживають на тимчасово окупованих територіях.

DSC_0406

DSC_0385

Коментарі
Вгору