Важливо
Все про: mariupol(529) люди(388)

Грецька громада Приазов’я та військові відсвяткували День Святого Іллі

1005
Мініатюра: 6

Вчора, 2 серпня, грецька громада сіл Приазов’я святкувала День Святого Іллі, який вважається покровителем сіл компактного проживання цього народу. За давньою традицією, у цей день члени громади влаштовують Панаїр — громадський обід з нагоди престольного свята, який завжди завершується улюбленою національною боротьбою «куреш». Від імені громади, голова Чермалицької сільської ради Олена Табія запросила офіцерів групи цивільно-військового співробітництва ОТУ «Маріуполь» взяти участь у святкових заходах.

За словами Олени Григорівни, у мешканців навколишніх населених пунктів з військовими склались добрі стосунки. Офіцери ЦВС вивчають потреби місцевих мешканців, спрямовують для людей гуманітарну допомогу від багатьох міжнародних і вітчизняних благодійних організацій, надають людям адресну допомогу. Аби військові познайомилися з традиціями та звичаями грецького народу, їх і запросили взяти участь у святкуванні.

Цього року Панаїр влаштували в селі Федорівка Волноваського району. Сюди з’їхалися гості з Чермалика, Андріївки, Новоселівки, Кам’янки, Кирилівки, Сартани та багатьох інших сіл Приазов’я. За старовинними традиціями, до яких греки трепетно ​​ставляться і шанують, свято розпочалось з молебню біля старовинної ікони Святому Іллі.  Після цього прихожани та гості села провели спільну святкову трапезу, на яку господині готують традиційні страви грецької кухні. А вже потім усі вирушили на змагання, окрасою яких і є національна боротьба «куреш». Спочатку всі бажаючі мали змогу позмагатись у підійманні гирі, перетягуванні канату.

Читайте також:  СІМІС допомагають відновлювати дорогу до звільнених Травневого та Гладосового

А вже потім на «килим», яким слугує степна трава, вийшли борці. Ця видовищна боротьба, де змагаються і малі, і дорослі, стала справді окрасою свята. За тією ж традицією переможці у різних категоріях, як і століття тому отримали призи – баранчиків.

7

1

2

3

4

5

6

Олексій Мазепа
Статті:1979
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1979
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору