Новини

Особливості отримання посвідчення «Інвалід війни» учасниками бойових дій

3917
Мініатюра: posvidchennya

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» розрізняє 3 категорії ветеранів війни: учасники бойових дій, інваліди війни та учасники війни для Українських солдат, які ризикуючи життям та здоров’ям, захищають всіх нас від російської агресії,

Якщо учасник АТО став інвалідом через поранення, він має право отримати як статус «Учасник бойових дій», так і «Інвалід війни». Однак бійцю видадуть лише ОДНЕ посвідчення – за його вибором. Якщо у бійця вже є на руках посвідчення учасника бойових дій (УБД) і він бажає отримати посвідчення інваліда війни, то органи соцзахисту можуть змусити його здати посвідчення УБД. Доцільніше в такому випадку оформити саме статус «Інвалід війни»,- повідомили волонтерам People’s Project поранені солдати. Але інвалідність в нашій державі треба регулярно підтверджувати – раптом за 2 роки відірвана нога “відросте”?…

Ці хлопці проходять курс лікування клітинними технологіями за проектом «Біотех-реабілітація поранених» http://www.peoplesproject.com/biotech/ . В їх профайлах можна ознайомитись з історями поранення і лікування в різних шпиталях: нацгвардійці Володимир http://www.peoplesproject.com/volodimir-s-37-rokiv-vartist-likuvannya-611-899-grn/ і Андрій, боєць 30 бр http://www.peoplesproject.com/andrij-b-40-rokiv-vartist-likuvannya-160-110-grn/.

Однак хлопці не хочуть віддавати кудись своє посвідчення, адже в Законі України не прописані вимоги щодо здачі посвідчення. Крім того, здача посвідчення УБД, за переконанням бійців, створить багато проблем під час оформлення різноманітних пільг і соціальних гарантій.

Волонтери People’s Project звернулися по допомогу до експерта «Юридичної сотні» Лесі Василенко. За її словами, в Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» порядок отримання чи здачі посвідчень прописані не можуть бути, оскільки це вже порядок дій, який фіксується підзаконними актами. Закон визначає право, а як його реалізувати визначає порядок виконавчого органу влади. В порядку ж написано, що одночасно 2 посвідчення мати не можна.

Читайте також:  Денісова розповіла про стан поранених моряків

Тож, коли посвідчення УБД здається на зберігання органам соцзахисту, особа не позбавляється статусу учасника бойових дій, а набуває статус інваліда війни. Цей статус надає більше пільг та соціальних гарантій, передбачених статтею 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Юридичний експерт не зустрічала ситуацій, коли для отримання додаткових пільг потрібне саме посвідчення УБД. Як правило, вимагають довідку про безпосередню участь в АТО. Це роблять органи місцевого самоврядування, оскільки своїми рішеннями розширили перелік пільг для учасників АТО.

Нагадуємо, що всі учасники війни на Донбасі можуть отримати безкоштовну юридичну консультацію за телефоном 0 800 308 100 (дзвінки в межах України безкоштовні).

Олексій Мазепа
Статті:1979
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1979
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору