10 Август
12 серпня в Парку Вічної Слави відбудеться церемонія вшанування загиблого в 1944 році пілота Військово-повітряних сил США
Для ЗМІ

12 серпня в Парку Вічної Слави відбудеться церемонія вшанування загиблого в 1944 році пілота Військово-повітряних сил США

1325
Мініатюра: Mustang

12 серпня 2016 року, об 11:00,  в Національному військово-історичному музеї України, вулиця Михайла Грушевського, 30/1, Київ, відбудеться церемонія вшанування та передачі останків загиблого в роки Другої Світової Війни пілота Військово-повітряних сил США.

У заході візьмуть участь представники керівництва Збройних Сил України, Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.

Контактна особа з питань участі у заході – Кравченко Владислав Валерійович, тел: 454-73-83.

Довідково. В лютому 2016 року до Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України звернулась Агенція з пошуку безвісти зниклих та полонених Міністерства оборони США з проханням сприяти у пошуку та ексгумації пілота Повітряних сил США, який загинув на території України у 1944 році під час військової операції «Френтік».

Операція «Френтік» (Operation Frantic) — кодова назва спільної радянсько-американської військової операції з човниковим рухом американських бомбардувальників за трикутником Англія — Італія — СРСР у червні — вересні 1944 року, метою якої було завдання масованих авіаційних ударів по важливих військових і промислових об’єктах Німеччини і її сателітів.

Американською стороною попередньо було визначено місце падіння літака Р-51 «Мустанг» та проведено у 2009 році архівні та археологічні дослідження місцевості навколо с. Нові Трояни, Одеської області.

15 липня 2016 року представники Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України і Національного військово-історичного музею України, спільно з Агенцією з пошуку безвісти зниклих та полонених Міністерства оборони США розпочали роботу з проведення пошуку та ексгумації останків пілота Військово-повітряних сил США. Пошукова робота завершилася успіхом 6 серпня 2016 року.

Іван Кришталь
Статті:563
Приєднуйтесь

Іван Кришталь

Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на мою електронну адресу [email protected]
Іван Кришталь
Статті:563
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору