Новини

Річниця жахливого злочину НКВС: близько 100 тис. українців загинули через підрив ДніпроГЕСу. +ФОТО

1725
Мініатюра: Dnepr_ges

У СРСР замовчували інформацію про трагічні події в Запоріжжі, пов’язані з вибухом ДніпроГЕС.

Рівно 75 років тому, 18 серпня 1941 року, під час відступу Червоної Армії із Запоріжжя був підірваний головний стратегічний об’єкт України — ДніпроГЕС. Для цього використовували понад 20 тонн вибухівки амоналу. Унаслідок операції, за даними різних джерел, загинули близько 100 тис. осіб, в основному мирних жителів навколишніх сіл і міст. Також жертвами стали радянські солдати. Крім того, вибух паралізував діяльність промислових підприємств міста.

Про це повідомляє Управління ЦВС ЗСУ із посиланням на ЦЕНЗОР.НЕТ.

Унаслідок вибуху в греблі утворився гігантський пролом довжиною понад 165 метрів, який і спричинив хвилю висотою в кілька десятків метрів. Вона змила прибережну міську смугу, плавні о. Хорти і прорвалася до сусідніх міст — Нікополя і Марганця.

Читайте також:  У Києві відзначили п'яту річницю гуманітарного проекту Збройних Сил України «ЕВАКУАЦІЯ 200»

У СРСР замовчували інформацію про трагічні події в Запоріжжі, пов’язані з вибухом ДніпроГЕСу. Пізніше стало відомо, що вибух влаштували Борис Єпов та Олексій Петровський за наказом Йосипа Сталіна. Про майбутній вибух підривники не повідомили ні місцеве населення, ні військове керівництво.

Слід наголосити, що таким чином НКВС хотів завдати удару німецькій армії. Втім, вермахту це не завадило. Крім того, російські спецслужби поширювали інформацію, що саме німці підірвали дамбу.

На думку російського історика Бориса Соколова, червоноармійцям цей інцидент завдав більше шкоди, ніж німцям, оскільки загинули радянські солдати, які в той момент переправлялися через греблю. Також були затоплені значні частини радянських військ, які перебували нижче за течією і змушені були здатися в полон ворогові.

Згодом виконавці наказу були прийняті за диверсантів і заарештовані радянською контррозвідкою, однак після втручання вищого керівництва їх звільнили з-під варти.

Dnepr_ges

Наслідки підриву ДніпроГЕС

Dnepr_ges2

Наслідки підриву ДніпроГЕС

Dnepr_ges3

Наслідки підриву ДніпроГЕС

Dnepr_ges4

Наслідки підриву ДніпроГЕС

Іван Кришталь
Статті:563
Приєднуйтесь

Іван Кришталь

Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на мою електронну адресу [email protected]
Іван Кришталь
Статті:563
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору