22 Август
Заступник Міністра оборони України Ігор Долгов перевірив роботу Об’єднаного центру цивільно-військового співробітництва у Маріуполі
Новини

Заступник Міністра оборони України Ігор Долгов перевірив роботу Об’єднаного центру цивільно-військового співробітництва у Маріуполі

2644
Мініатюра: 5 (2)

В рамках робочого візиту до оперативно-тактичного угрупування «Маріуполь», заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов проінспектував роботу Об’єднаного центру цивільно-військового співробітництва ОТУ «Маріуполь».

На нараді, у яка пройшла участі за офіцерів мобільної робочої групи Міністерства оборони України, керівного складу та співробітників ЦВС, взяли участь керівники органів місцевого самоврядування регіону, представники громадських та волонтерських організацій.

Начальник групи цивільно-військового співробітництва ОТУ «Маріуполь» полковник Дмитро Бородавко розповів присутнім про діяльність органів цивільно-військового співробітництва, які виконують завдання з зоні відповідальності оперативно-тактичного угрупування «Маріуполь», про основні завдання та здобутки у роботі. За його словами, створена два роки назад структура ЦВС за стандартами провідних армій світу, довела свою необхідність та продемонструвала ефективність у роботі.

— Органи ЦВС ОТУ «Маріуполь» налагодили взаємодію з між військовими формуваннями, правоохоронними органами і місцевими органами влади та населенням щодо організації і координації надання гуманітарної допомоги міжнародними, державними, недержавними організаціями та приватними особами людям в зоні проведення АТО. Цим самим формується позитивна громадська думка щодо діяльності Збройних Сил України, роботи Уряду України щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України, — зазначив Дмитро Станіславович.

Сьогодні люди знають про роботу фахівців ЦВС, і, що найголовніше, довіряють їм. Спеціалісти виконують величезну кількість завдань, це – і організація постачання питної води, доставка гуманітарної допомоги населенню, дитячим садкам та школам, сприяння у розмінуванні сільськогосподарських угідь, інформуванні про мінну небезпеку, патріотичному вихованні дітей та молоді, допомога у обстеженні домівок та вивезенні майна людей з населених пунктів, які знаходяться у зоні бойових дій. Наприклад, лише за кілька місяців відпрацьовано приблизно 200 заявок від мешканців села Широкіно на обстеження будинків та 30 мешканцям вивезено вціліле майно.

Інший важливий напрямок роботи – це надання допомоги для підрозділів Збройних Сил України, які знаходяться на передових опорних пунктах на лінії розмежування. Це і матеріали для обладнання позицій, сприяння у ремонті техніки, забезпечення необхідним військовим спорядженням тощо. Багато з цих питань вирішуються за сприяння благодійних та волонтерських міжнародних та вітчизняних організацій.

Як зазначив, учасник наради секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма, з відкриттям Об’єднаного центру ЦВС з місцевими органами влади було налагоджено тісну взаємодію.

Читайте також:  Підрозділи Збройних Сил України, які несуть службу на передовій в зоні відповідальності ОТУ «Маріуполь» отримали 8 приладів нічного бачення

— Не було жодного дня, щоб ми не спілкувались по спільним завданням і проблемам із керівниками ЦВС. Така робота дозволяє нам оперативно вирішувати проблеми людей, оперативно реагувати і ефективно витрушувати нагальні питання як місцевих мешканців, так і військових підрозділів, які виконують завдання в зоні АТО.

У своєму зверненні до учасників наради заступник Міністра оборони України Ігор Долгов, який, до речі, зробив дуже багато аби структура цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України була організована та розпочала працювати, зокрема у Маріуполі, зазначив, що за час діяльності органів ЦВС досить багато змінилось у кращий бік. Зокрема, у сприйнятті місцевими мешканцями діяльності ЗСУ.

— На цю нараду я приїхав із Широкіне. Коли ми відкривали Об’єднаний центр два роки тому, про те, щоб сюди приходили люди та питали, наприклад, як вивести майно, і мови не було. Зараз люди довіряють фахівцям цивільно-військового співробітництва. Я вірю, що наступить той час, коли ми відновимо і Широкіне, і інші населені пункти, які руйнують бойовики. Туди повернуться мешканці. З вірою у силу армії, яку підтримує народ — ми переможемо. Впевнений, якби не Збройні Сили, то і не було б 25-ї річниці Незалежності, — зазначив заступник Міністра оборони України.

Крім того, Ігор Долгов високо оцінив роботу Об’єднаного центру ЦВС та співпрацю, яка налагоджена з місцевими органами влади.

На завершення заступник Міністра оборони України виконав почесну місію – від імені Міністра оброни України поздоровив присутніх з 25-ю річницею Незалежності України та вручив нагороди офіцерам цивільно-військового співробітництва ОТУ «Маріуполь».

Center_Marik (3)

Center_Marik (2)

Center_Marik (1)

Center_Marik (4)

10

9 (1)

7 (3)

6 (2)

5 (2)

Іван Кришталь
Статті:563
Приєднуйтесь

Іван Кришталь

Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на мою електронну адресу [email protected]
Іван Кришталь
Статті:563
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору