Новини

Захищаємо мешканців Донбасу не тільки силою, а й добром – кілька історій з роботи СІМІС у АТО

1364
Мініатюра: vidnovlennya_vodopostachannya_u_berdyans_komu

Командир, я не вірю, що ти зможешь це зробити, але, якщо вдасця – буде тобі повага!

Понад шесть місяців підрозділ цивільно-військового співробітництва (ЦВС) Збройних Сил України під командуванням полковника Олексія Тарасенка захищав спокій мешканців Донбаса зі “зброєю” правди, людяності, милосердя та добра.

У складі оперативно-тактичного угруповання “Маріуполь”, з липня 2015 по січень 2016 року, офіцери цієї групи ЦВС налагоджували  співпрацю з цивільним населенням у місцях зосередження військ, надавали посильну допомогу тим, хто її найбільше потребував, доставляли людям гуманітарні вантажі, сприяли у відновлюванні зруйнованої війною інфраструктури населених пунктів тощо.

— Я прибув в зону АТО першим зі складу своєї групи, — розповідає полковник Олексій Тарасенко. — Протягом тижня, як то кажуть, входив у курс справ, знайомився з командирами підрозділів, вивчав обстановку, яка склалася на той час, об’їхав майже усі “свої” міста та селища, які розташовані поблизу лінії розмежування в зоні АТО, зустрівся з тамтешніми керівниками місцевої влади та поспілкувався з багатьма людьми.

За словами офіцера, вже тоді, на початку свого відрядження, він черговий раз переконався, що тільки через реальні справи, а також конкретні дії потрібно налагоджувати взаємодію та шукати порозуміння з нашими громадянами – мешканцями Донбасу.

Вода для мешканців Бердянського

Влітку 2015 року, через військові дії та постійні обстріли бойовиків, селище Бердянське, що за кілька кілометрів від Широкиного залишилося без води. Тривалий час мешканці, більшість з яких — літні люди, були вимушені у прямому сенсі виживати. Допомогти цивільному населенню взялися військовослужбовці підрозділу ЦВС ОТУ “Маріуполь”.

— Це був один із наших перших гуманітарних проектів, — розповів полковник Олексій Тарасенко. — Після моніторингу обстановки у Бердянському, офіцери доповіли мені, що людям вкрай потрібна допомога у вирішенні питання з водопосточанням. Я терміново звернувся до керівництва однієї із профільних організацій з проханням про співпрацю. У відповідь почув, що, на жаль, але цей населений пункт територіально не входить до зони обслуговування цієї кампанії. Незважаючи на це, шляхом перемовин і переконань, через декілька днів, мені все ж вдалося добитися поразуміння з “потрібними” людьми. Цього було достатньо щоб розпочати роботи. Для експертної оціки ситуації, що склалася, у наше розпорядження були відряджені декілька фахівців. Невдовзі ці чоловіки, яких ми забезпечили бронежилетами та шоломами, працювали у селищі на об’єктах пошкодженого водогону.

Приїзд у село людей у армійських одностроях разом з ремонтниками викликали неабияку зацікавленість у місцевих.

— Люди підходили до нас та розпитували, що і як ми збираємося робити та коли врешті-решт буде вода? Вони не вірили, що ми зможемо їм допомогти. А на обличчях деяких з них ми бачили скепсіс та безнадійність, — продовжує розповідати полковник Олексій Тарасенко. — Того дня запамятався кремезний чоловік, який підійшов до мене і сказав: “Командир, я не вірю, що ти зможешь це зробити, але, якщо вдасця – буде тобі повага!”.

Згодом, перший етап робіт було завершено. Фахівці, які оцінювали пошкодження, проаналізували стан справ та надали своїм керівникам пропозиції щодо відновлення водопосточання у Бердянському. Для прискорення умовного графіка виконання робіт, офіцери підрозділу ЦВС, зі свого боку, залучили до цього проекту спонсорів, які допомогали придбати необхідне обладнання, зокрема, насос, переходники, крани тощо.

Зі слів полковника Олексія Тарасенка, за допомогою небайдужих людей, протягом двох тижнів, були зібрані усі необхідні матеріали та комплектуючі. — Після цього, ми ще раз запросили майстрів і разом з ними провели остаточні ремонтні роботи, налаштували обладнання та запустили воду для мешканців цього багатостраждального населеного пункту. А нещодавно зі мною по телефону зв’язався той чоловік, який до останього не вірив в успіх цього проекту, — поділився звісткою офіцер.

Зі словами вдячності він сказав: “Я вже не пам’ятаю твого обличчя, командире, але ти і твої хлопці молодці!”.

Операція “Евакуація Бестера”          

У зоні АТО майже щодня відбуваються операції, події, епізоди та випадки про які у майбутньму писатимуть цікаві книжки та зніматимуть гостросюжетні фільми. Одна із таких спецоперацій, під умовною назвою “Евакуація Бестера”, розгорнулася у жовтні минулого року на Маріупольському напрямку.

Читайте також:  У Львові розпочав роботу регіональний семінар ОБСЄ з прав і свобод військовослужбовців

Тут, у передмісті селища Павлополь, на території колись потужного рибного господарства по вирощуванню унікальних порід осетрових, відбулася справжня детективна історія.

Підприємство знаходилося у “сірій зоні”. Постійна небезпека та реальна загроза його знищення вимушила керівника рибгоспу звернутися до військовослужбовців ЦВС ОТУ “Маріуполь” за допомогою.

— Єдине, про що просив директор — терміново вивезти стадо осетрових в безпечне місце, —  розповідає про події тієї осені полковник Олексій Тарасенко. — У ті дні, обстановка складувалася так, що була пряма загроза назавжди втратити унікальне поголів’я безцінної риби. Тому, командуванням було прийнято рішення — надати всебічне сприяння та забезпечити безпечне перевезення найрідшого виду осетрів — Бестера до Херсонської області.

Після ретельної підготовки, операція розпочалася. Осетрів вирішили відвозити таємно. Враховуючи те, що перевезення червоної риби вимагає особливих технологічних умов, було використано декілька спеціалізованих автомобілів з обладнаною системою насичення води киснем. А для забезпечення нормального температурного режиму рибу перевозили в нічний час.

— На перший погляд може здатися, що все вийшло просто і гладко, — згадує  полковник Олексій Тарасенко. — Але, хто знає, як би могла розвиватися ця історія по евакуації осетрів… Ні є таємницею, що так званна “сіра” зона завжди може піднести будь-які сюрпризи. Снайпери та РДГ противника, ворожі обстріли тощо. Тоді учасники операції навіть не замислювалися, що можливо, ціною власного життя їдуть рятувати рибу.

На щастя, через декілька діб, місію з порятунку осетрів було успішно завершено.  Національне надбання було врятоване, а поголів’я довезли до місця прибуття без втрат.

Армія — дітям

Завжди емоційними, наповнені радістю та дитячими посмішками, видавалися візити офіцерів підрозділу ЦВС до Маріупольського міського дитячого будинку «Центр опіки». Військовослужбовці-СІМІКі оточили турботою вихованців цього унікального закладу.

— Це наші діти і за будь-яких обставин, як би важко не було, вони не повинні відчувати горя і потребувати, — каже полковник Олексій Тарасенко. — За час нашої діяльності, до цієї установи для потреб дітлахів було доставлено багато гуманітарного вантажу. До нього увійшли питна вода, кондитерські вироби, овочі, й такі необхідні школярам канцелярські товари. Але понад усе ми намагалися подарувати малюкам тепло та щиросердність. Дітлахі дуже гостро уміють відрізнити щирість від фальші, добро від зла, людяність від байдужості.

Насамкінець вихованці “Центру опіки” стали прихильниками та справжніми друзями військовослужбовців. Незабутніми були кожна із зустрічей. Діти завжди з радістю зустрічали своїх захисників, торкалися їх військових одностроїв та просили побути з ними якнайдовше…

— Саме в такі моменти понад усе відчуваєш відповідальність, яка лежить на плечах військовослужбовців щодо захисту Батьківщини, зазначив полковник Олексій Тарасенко.

Нині начальник відділу персоналу-заступник начальника штабу повітряного командування “Схід” полковник Олексій Тарасенко продовжує підтримувати дружні стосунки не тільки з педагогами Маріупольського дитячого будинку, а й з його вихованцями. Він розповів, що майже щотижня йому телефонують діти. Час від часу вони запитують – коли до них прийдуть військові? – Хлопчики та дівчатки поки не розуміють таких звичних сьогодні для кожного військовослужбовця слів, як “ротація” та “відрядження”….

Олександр КОЛЕСНИКpidrozdil_tsvs_otu__22m_22_nadae_dopomogu_meshkantsyam_donbasu-_yaki_postrazhdali_vid_obstrilu_bojovikiv

vidnovlennya_vodopostachannya_u_berdyans_komu

gumanitarna_dopomoga_dlya_mariupol_s_kogo_dityachogo_budinku__22tsentr_opiki_22

pidrozdil_tsvs_vidnovlyue_vodopostachannya_u_berdyans_komu

 

Коментарі
Вгору