Новини

Російська сторона СЦКК сприяє виникненню гуманітарній та екологічній катастроф на Донеччині

941
Мініатюра: sckk

sckkУкраїнська сторона не може провести ремонтно-відновлювальні роботи на деяких об’єктах Донеччини через відсутність підтвердження гарантій безпеки дотримання режиму припинення вогню з боку ОРДО від російської сторони СЦКК.

Як повідомляє УЦВС ЗСУ, про це йдеться в повідомленні української сторони СЦКК на сторінці прес-центра штабу АТО у facebook.

«Необхідною умовою для виконання ремонтно-відновлювальних робіт на життєво важливих об’єктах інфраструктури є надання гарантій безпеки повного припинення вогню. Оперативні дії представників СЦКК з підтвердження гарантій безпеки за заявками від підприємств для виконання робіт багато в чому сприяють вирішенню цього важливого питання.
Зі свого боку українська сторона СЦКК, спостережні групи активно взаємодіють з командуванням угруповань і військових частин Збройних Сил України, державними органами, а також підприємствами, які здійснюють ремонтно-відновлювальні роботи. Причому не тільки на етапі узгодження питання щодо введення режиму «Тиша», а й безпосередньо в процесі виконання робіт.
В той же час, протягом значного періоду відновлювальні роботи не проводяться внаслідок відсутності підтвердження гарантій безпеки дотримання режиму припинення вогню з боку ОРДО від російської сторони СЦКК.
Українською стороною СЦКК отримано письмове підтвердження про відмову без пояснення причин надати гарантії безпеки при проведенні ремонтно-відновлювальних робіт по заявкам Авдіївського коксохімічного заводу та Красногорівського вогнетривкого заводу.
Крім того, на даний час не поступало відповіді щодо надання гарантій безпеки при проведенні ремонтно-відновлювальних робіт по заявкам Фенольного заводу та Бахмутського Аграрного Союзу.
Затримка або не виконання відновлювальних робіт на зазначених об’єктах створює передумови виникнення гумантарної і екологічної катастроф, які можуть торкнутися десятків а може і сотні тисяч мирних мешканців по обидва боки лінії зіткнення сторін.
Складається враження, що загроза виникнення гуманітарної та екологічної катастроф і є та мета, яка переслідується керівниками ОРДО ненаданням гарантій безпеки на проведення даних робіт», — сказано у повідомленні.

Читайте також:  Відновлено водопостачання Торецька

У той же час, повідомляється, що протягом значного періоду відновлювальні роботи не проводяться через відсутність підтвердження гарантій безпеки дотримання режиму припинення вогню з боку ОРДО від російської сторони СЦКК: «Українською стороною СЦКК отримано письмове підтвердження про відмову без пояснення причин надати гарантії безпеки при проведенні ремонтно-відновлювальних робіт по заявкам Авдіївського коксохімічного заводу і Красногорівського вогнетривкого заводу. Крім того, в даний час не надходило відповіді про надання гарантій безпеки при проведенні ремонтно-відновлювальних робіт по заявкам фенольного заводу і Бахмутського аграрного Союзу».

У СЦКК відзначили, що затримка або невиконання відновлювальних робіт на зазначених об’єктах створює передумови виникнення гумантарной і екологічної катастроф, які можуть завдати шкоди десяткам, а може і сотням тисяч мирних жителів з обох сторін лінії зіткнення.

«Складається враження, що загроза виникнення гуманітарної та екологічної катастроф і є та мета, яка переслідується керівниками ОРДО ненаданням гарантій безпеки на проведення даних робіт», — додали в СЦКК.

Іван Кришталь
Статті:563
Приєднуйтесь

Іван Кришталь

Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на мою електронну адресу [email protected]
Іван Кришталь
Статті:563
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору