Новини

Близько 60 тонн гуманітарної допомоги для мешканців Луганської області привезли із Рівненщини

2173
Мініатюра: lugansk-2

Близько 60 тонн гуманітарної допомоги для мешканців Луганської області відвезла офіційна делегація від Рівненщини на чолі з головою Рівненської облдержадміністрації Олексієм Муляренком. Серед іншого на Схід доставили й дві каплички та сім православних хрестів.

Усю цю допомогу представники влади та громадських організацій зібрали за два місяці під час акції «Не будь байдужим!». ЇЇ оголосила Рівненська облдержадміністрація з ініціативи громадського об’єднання «Справа миру» та офіцерів цивільно-військового співробітництва ЗСУ.

За словами голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка, ця акція — це не перший досвід співпраці Рівненської та Луганської областей. Починаючи з 2015 року, рівненські волонтери активно допомагають Луганщині. Однак, раніше ця допомога більше призначалася для військових, що боронять Україну. А тепер вона спрямована на підтримку мирного населення, яке проживає в зоні бойових дій. Лише у цьому році понад 350 дітей із прифронтових шкіл Луганської області оздоровилися в літніх санаторних закладах на Рівненщині.

— З початку збройного протистояння на Сході волонтери та влада значну увагу приділяли допомозі воякам, які боронять країну. Однак сьогодні є розуміння того, що саме завдяки налагодженню двосторонніх контактів між заходом і сходом, ми можемо стерти ту грань, яку штучно нав’язує нам ворог. Ще з часів оголошення незалежності України окремі політики намагалися протиставити схід та захід нашої держави, переконати мешканців країни у тому, що ми різні. Зараз це підігрівається ще й зовнішнім агресором. Тому нам особливо важливо продемонструвати, що схід і захід нічим не відрізняється, що ми – єдиний народ, єдина країна, одна сім’я, — розповідає Олексій Муляренко.

Голова Рівненської ОДА відмітив, що за рішенням ініціативної групи благодійна акція «Не будь байдужим!» проходить в декілька етапів. Так, в першому етапі взяли участь 6 із 16 районів області, зібрали майже 60 тонн гуманітарної допомоги. Це продукти харчування, канцелярське приладдя, православні каплички та хрести, виготовлені лісниками районів.

Особливо цінними подарунками серед усього розмаїття гуманітарного вантажу стали портфелі та рюкзаки, які передали школярі Рівненщини своїм луганським одноліткам. У кожному з них, окрім різного шкільного приладдя та смаколиків, був лист до школярів Луганщини. У ньому рівненські діти пропонують дружити та по-своєму, по-дитячому, висловлюють слова підтримки та братерства. У листах, якими зачитувалися практично в кожній школі прифронтової, «сірої зони», є зворотні дані про авторів. Таким чином їх отримувачі зможуть зателефонувати та потоваришувати.

— Для нас дуже важливо, щоб юні мешканці Луганщини та Рівненщини потоваришували. Я впевнений, якщо нам вдасться налагодити діалог між дітьми, то вже скоро він переросте в справжню дружбу. А, як відомо, друзі один в одного не стріляють! — наголосив голова ОДА.

Рівненська делегація привезла на Луганщину й «духовний вантаж». Зокрема, дві православні каплички та сім хрестів були встановлені в місцях пішого переходу між тимчасово окупованими територіями України та Українською Луганщиною.

Читайте також:  Група ЦВС ОТУ "Луганськ" привітала ліцеїстів Луганського обласного ліцею із 23-ю річницею

— Бісмарк казав, що там, де не допрацьовує учитель та священик, працюють військові. Саме тому ми спільно з волонтерами особливу увагу приділяємо духовній складовій мирної Луганщини. А саме – долучаємося до відновлення храмів та будівництва капличок на лінії розмежування між тимчасово окупованою територією України (так званою «ЛНР») та Українською Луганщиною. Адже однією з цілей нашого перебування на Сході України є духовна підтримка мирних мешканців цього краю, якої вони нині дуже потребують, — наголосив Олексій Муляренко.

Також під час перебування офіційної делегації Рівненської області на Луганщині підписали декілька угод про співпрацю, зокрема між Рокитнівським та Новопсковським, Костопільським та Попаснянським районами. Окрім того, меморандум про співробітництво укладено між Рівненською та Луганською областями. Ці угоди стали своєрідним офіційним підтвердженням партнерських відносин між регіонами, а також дають впевненість, що надалі така співпраця буде продовжуватися.

Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко щиро вдячний усім мешканцям області за участь в акції «Не будь байдужим!», а також закликав й інші райони області долучатися до неї. Окремо голова ОДА подякував волонтерам та військовим, які допомагали рівнянам в організації та проведенні поїздки.

— Велику організаційну та моральну підтримку надали рівненські волонтери  — Микола Лобчук (Громадська організація «Справа миру»), Діана Гордійчук (Благодійний Фонд «Руєвит»), причому не тільки тут, на місці, а й безпосередньо на Луганщині. За це їм також величезне дякую, — відмітив Олексій Муляренко. – Окрема подяка відділу цивільно-військового співробітництва ОК «Захід» і безпосередньо старшому офіцеру, підполковнику Андрію Рисюку. Завдяки їм на високому рівні було забезпечено взаємодію нашої делегації, військових та цивільного населення Луганщини. Загалом, дякую усім учасникам рівненської делегації. Кожен з Вас доклав максимум зусиль, аби наша спільна поїздка на Схід України залишила приємні враження у тих, хто проживає у військових умовах. Проте їм потрібна не лише матеріальна допомога, а й проста розмова, увага і любов, вони хочуть відчувати нашу підтримку, — зазначив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

lugansk-2

lugansk-1

lugansk-7

lugansk-6

lugansk-5

lugansk-9

lugansk-8

Іван Кришталь
Статті:563
Приєднуйтесь

Іван Кришталь

Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на мою електронну адресу [email protected]
Іван Кришталь
Статті:563
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору