24 Декабрь
«Ці хлопці заслуговують того, щоб влада їх чула та допомагала», — голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко
Важливо

«Ці хлопці заслуговують того, щоб влада їх чула та допомагала», — голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко

1285
Мініатюра: rivne

Забезпечити гідне повернення бійців АТО до мирного життя – одне із пріоритетних завдань державної влади на місцях. У цьому переконаний голова Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Муляренко.

І тому сьогодні Рівненщина – одна з провідних областей України, де забезпечується належна допомога бійцям, які демобілізувалися.

На думку експертів та волонтерів, однією із найбільших проблем, з якими зіштовхуються демобілізовані учасники АТО була і залишається «стіна» між владою та бійцями, через яку часто останні відчувають себе покинутими. Щоб уникнути цієї «стіни» в Рівненській області створений спеціальний Центр допомоги учасникам АТО, до функцій якого саме належить допомога щойно демобілізованим. Його створили самі учасники АТО та волонтери, а очолює цей Центр колишній «атовець» і призначений радником голови адміністрації.

«Це значно спрощує комунікацію між посадовцями та демобілізованими, які щойно повернулися з АТО. Адже вони звертаються не до чиновників, а до своїх вчорашніх братів по зброї і вже ті консультують бійців, як правильно вирішити ту чи іншу проблему. Так само й очільник Центру, маючи статус мого радника, може значно швидше та простіше допомагати бійцям. Також керівник Центру має зі мною безпосередню комунікацію, що дозволяє мені «тримати руку на пульсі» усіх подій», — розповідає Олексій Муляренко.

Така тісна співпраця між адміністрацією, волонтерами та учасниками АТО дає свої відчутні результати. Лише за четвертий квартал 2016 року в центрі зареєстровано 93 звернення від учасників бойових дій та членів їхніх сімей, 85 з них позитивно вирішено, а решта – 8 у процесі вирішення.

Та не всі учасники АТО готові звертатися до Центру. Тож для того, аби детальніше вивчити й допомогти демобілізованим бійцям, за ініціативи голови ОДА в області працює система анкетування. Співробітниками центру спільно з учасниками АТО та волонтерами розроблені анкети, а разом із соціальними службами для сім’ї, дітей та молоді проводилося анкетування про проживання та проблеми демобілізованих з Рівненщини і членів їхніх родин. Саме завдяки такій роботі на сьогодні обласна влада знає про проблеми 97% усіх демобілізованих з початку збройного конфлікту на Сході країни.

Також при Рівненській ОДА працює й «гаряча лінія» для надання консультативної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей.

Усі ці заходи, як стверджує голова облдержадміністрації, дозволяють владі бути в постійному діалозі з учасниками АТО та при можливості максимально оперативно допомагати їм. «Нам дуже важливо, щоб наші бійці не відчували себе покинутими. А тому ми запроваджуємо усі можливі способи комунікації з ними. Ці хлопці заслуговують того, щоб влада їх чула та опікувалася ними», — наголошує Олексій Муляренко.

Окремо на контролі у голови ОДА перебуває питання забезпечення учасників АТО земельними ділянками. Під час кожної наради з головами РДА, а вони проходять щотижня, Олексій Муляренко піднімає це питання. І така прискіплива увага дає результати. Станом на початок грудня 2016 року із заявами щодо виділення земельних ділянок у власність звернулося 2804 військовослужбовці, яким надано 2561 дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність (91%).

«Щиро сподіваюся, що мені з командою вдасться зберегти цю динаміку та вийти на рівень 100% забезпечення земельними ділянками бійців АТО», — зазначає Олексій Муляренко.

Читайте також:  Розпочато огляд - конкурс на кращий навчальний заклад по напрямку національно-патріотичного виховання дітей та молоді

Не менш важливою проблемою, на думку керівника області, є питання реабілітації учасників АТО. Саме тому практично відразу після свого призначення Олексій Муляренко взяв під патронат госпіталь ветеранів війни, що розташований в селищі Клевань. Сьогодні цей заклад є одним з кращих реабілітаційних центрів України, в якому проходять відновлення бійці АТО.

«З часу подій на Сході у нашому госпіталі пролікували понад 1,5 тисячі учасників АТО. 30 із них мали черепно-мозкові травми й ушкодження хребта. Нині тут лікують 71 бійця АТО. Вони живуть в окремих будиночках, забезпечені харчуванням та повним спектром оздоровчих процедур. Заклад, у якому працює 40 медиків, спеціалізується саме на спинальних травмах і тяжких ушкодженнях хребта. І, що особливо важливо, наразі ми вже отримали погодження від Міністерства охорони здоров’я про створення на базі нашого госпіталю першого в Україні державного центру лікування та реабілітації наслідків нейротравм для учасників АТО», — розповідає голова ОДА.

Однак не лише бійцями АТО опікується Олексій Муляренко. Чимало уваги він приділяє й родинам загиблих військових та тим, хто під час несення служби зазнав інвалідності. Так саме завдяки особистому втручанню голови Рівненської ОДА цьогоріч вперше область повністю забезпечена коштами для придбання квартир для родин загиблих учасників АТО та інвалідів І та ІІ групи.

«Цього року в черзі на отримання пільгового житла перебувало 22 родини. За розрахунками профільного Міністерства на придбання житла цим категоріям потрібно було 15 мільйонів 404 тисячі гривень. Сума в розмірі 8 мільйонів 850 тисяч гривень надійшла на наші рахунки дещо раніше. Тож ми її перерахували на особові рахунки родин учасників АТО. Однак залишалася «не закритою» потреба в решті – 6 з половиною мільйонів гривень. І мені особливо приємно, що уряд відреагував на наші звернення та нещодавно дофінансував область в повному обсязі. Таким чином ми зможемо перерахувати кошти і закрити цьогоріч потребу в житлі», — каже Олексій Муляренко.

Окрім цього, чимало коштів голова ОДА виплатив як одноразової грошової допомоги. З його особистого фонду цьогоріч було перераховано більше мільйона гривень на допомогу учасникам АТО та членам їх сімей. Олексій Муляренко – чи не єдиний в Україні голова ОДА, який зі свого фонду надає одноразову матеріальну допомогу родинам загиблих учасників АТО.

«Кожен з нас в міру можливостей повинен підтримувати родини бійців АТО. Особливо, коли мова йде про втрати на цій війні. Саме тому я намагаюся як можу допомагати родинам загиблих, їхнім дітям і близьким», — додає голова Рівненської ОДА.

Сергій ПАНАСЮК

Іван Кришталь
Статті:563
Приєднуйтесь

Іван Кришталь

Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на мою електронну адресу [email protected]
Іван Кришталь
Статті:563
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору