6 Январь
Представник СІМІС розповів у ефірі Громадського радіо куди і в яких ситуація можуть звертатися мирні жителі у зоні АТО
Відео

Представник СІМІС розповів у ефірі Громадського радіо куди і в яких ситуація можуть звертатися мирні жителі у зоні АТО

2234
Мініатюра: 17-30_mazepa_oleksiy

Зона АТО, як і вся Україна, готується до морозів. Куди і в яких ситуація зможуть звертатися мирні жителі, у ефірі Громадського радіо розповів офіцер Управління цивільно-військового співробітництва ЗС України, підполковник Олексій Мазепа.

Анастасія Багаліка: Сьогодні вночі увірвуться в столицю перші морозні акорди, а незабаром їх відчують і на сході України. Як будуть діяти представники цивільно-військового співробітництва?

Олексій Мазепа: Це проблема не нова, і ми її вирішуємо не першу зиму. Основні завдання щодо забезпечення пунктів обігріву, які розгортаються в зоні АТО, покладаються на Державну службу України з надзвичайних ситуацій. Ми також підключаємося до цієї роботи, може не в тому форматі, як це робить ДСНС, але наша робота більш важлива для тих людей, хто живе біля лінії розмежування тому, що вони, в більшості своїй, дуже обмежені в ресурсах і можливостях.

Кожен день наші офіцери виконують різні завдання, в тому числі, і в ситуації, яка стосується похолодання: ми допомагаємо людям отримувати паливо, наші офіцери допомагають із заготівлею дров, з підвезенням паливних брикетів, з заправкою газових балонів тощо.

Ірина Сампан: З якими питаннями до вас можна звернутися напередодні холодів?

Олексій Мазепа: У нас є три об’єднаних центри — це ті місця, куди люди можуть звернутися для вирішення своїх питань, плюс у нас існує близько 20 груп по всій лінії розмежування, які виконують функції цивільно-військового співробітництва. Як правило, всі місцеві адміністрації знають наших представників, мають з ними контакти. До нас можна звертатися по будь-яких питаннях, які стосуються життєдіяльності наших громадян.

Ірина Сампан: Наприклад, в Водяне важко доставити гуманітарну допомогу із-за бойових дій. Часто Міжнародний Червоний Хрест не може туди доїхати, і це роблять або військові, або «СІМІС» — тобто ви.

Олексій Мазепа: Так, в основному це робимо ми, але в більшості випадків ми забезпечуємо супровід. Іноді доводиться доставляти гуманітарну допомогу, яку надають різні фонди і благодійні організації. Але якщо представники цих організацій самі хочуть приїхати і подивитися ситуацію в населеному пункті, то ми забезпечуємо їм безпечний проїзд і зворотне повернення.

Ірина Сампан: Як вас знайти? Чи можете ви озвучити свої координати?

Олексій Мазепа: У нас існує сайт «Цивільно-військове співробітництво Збройних Сил України». На ньому, в розділі контакти, є телефони та адреси трьох об’єднаних центрів цивільно-військового співробітництва, які знаходяться в Сєверодонецьку, Краматорську та Маріуполі.

Анастасія Багаліка: З досвіду минулих зим, як проходять морози в зоні АТО? Де слабкі місця?

Олексій Мазепа: Слабкі місця такі ж, як і всюди. Ви ж знаєте, що більшість комунальних мереж на території України досить зношені. Несправність може з’явитися в будь-якому місці, але проблема зони АТО полягає в тому, що йдуть постійні обстріли. Через це навіть у тому місці, де стоїть абсолютно нове обладнання, може виникнути проблема.

Читайте також:  28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників

Якщо проблема виникла на контрольованій території, то рішення її відбувається в найкоротші терміни. Якщо вона з’явилася в «сірій зоні», то час на вирішення проблеми збільшується.

Наші групи займаються питаннями відновлення водопостачання, електропостачання, газопостачання. Не завжди це виходить, тому, що в більшості випадків проблеми з цими комунікаціями виникають в «сірій зоні», і протилежна сторона дуже рідко дає можливість там працювати безпечно. Але все, що в наших силах за допомогою СЦКК та ОБСЄ ми робимо.

Ірина Сампан: Як зараз цивільно-військове співробітництво спілкується з населенням? Я згадую, як в 2014-му і 2015-му роках українським військовим плювали в спину і кидали в них вила.

Олексій Мазепа: На сьогоднішній день ставлення населення до діяльності Збройних Сил України дуже змінилося у сприятливу сторону. Я сам неодноразово був в зоні АТО, і коли стоїш на відстані 1,5 км від передової і повз тебе проходять люди і кажуть «дякуємо», то це дорого коштує. У 2014 році подібних речей, наприклад, в Мар’їнці я б не почув.

Ірина Сампан: Яка ситуація з цивільними в Новолуганському, яке тільки-тільки взято під контроль Збройних Сил України?

Олексій Мазепа: Наші представники там були, ми проводимо там моніторинг проблем, які існують. Наші представники спілкувалися з місцевими жителями в Новолуганському, пояснювали їм, що зараз відбувається в Україні і в зоні АТО. Вже доставлена адресна допомога двом сім’ям, планується доставка допомоги малозабезпеченим сім’ям. Вчора я дивився в новинах, що полісмени почали обхід по будинках і пояснюють людям, що влада повернулася і можна звертатися зі своїми проблемами.

Анастасія Багаліка: До якої хвилі проблем ви готуєтеся в зв’язку з морозами, зокрема на дорогах?

Олексій Мазепа: Проблеми можуть бути різними, але ми готові до всього. Якщо люди застрягнуть на дорогах, військовослужбовці прийдуть на допомогу, в наявності є справна техніка, паливо і особовий склад. Якщо органи ДСНС не будуть справлятися, то будуть залучатися наші військовослужбовці, ми нікого не залишимо кинутими. Ми готові витягати, обігрівати, допомагати з ремонтом електромереж, з доставкою палива і з будь-яким спектром проблем, який виникне.

Олексій Мазепа
Статті:1985
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1985
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору