Новини

У Маріупольському Центрі цивільно-військового співробітництва вшанували волонтерів Приазов’я

1266
Мініатюра: DSCN8740

«Добро може робити кожен» – це гасло викарбуване на обеліску у столичному сквері волонтерів. Втім, особливо гостро відчувають необхідність допомоги нашим Збройним Силам ті, хто самі і в день, і вночі чують, як здригається земля від вибухів важких снарядів та мін, які російсько-терористичні війська тисячами сиплють на позиції захисників України та мешканців селищ, що розташовані на лінії зіткнення. Однак, просто відчувати замало – треба діяти. Адже саме ця риса відрізняє  справжнього волонтера від пересічного громадянина.

Небайдужих серцем маріупольців вшанували у день Старого Нового року у Маріупольському центрі цивільно-військового співробітництва.

«Чуття великої родини особливо притаманне волонтерам прифронтового Приазов’я. Маріупольським волонтерам дуже близькі та зрозумілі нагальні потреби захисників України. І не тільки по духу, а і за відстанню, адже всього два десятки кілометрів відділяють містян від лінії фронту», — наголосив під час церемонії нагородження начальник групи морально-психологічного забезпечення оперативно-тактичного угруповання «Маріуполь» підполковник Ярослав Пістун. «Заохочувальні відзнаки України «За сприяння Збройним  Силам України» та Почесні Грамоти Міністерства оборони України, якими сьогодні заслужено відзначені приазовські волонтери, це зовнішній прояв тієї високої шани та щирої вдячності за ваш внесок у нашу спільну Перемогу над ворогом з боку всіх захисників України від міністра оборони до солдата», — додав офіцер.

Місце проведення нагородження також було обрано не випадково. На думку начальника групи цивільно-військового співробітництва оперативно-тактичного угруповання «Маріуполь» капітана 2 рангу Максима Єршова, Центри цивільно-військового співробітництва поступово стають осередком координації спільних зусиль військового командування та представників громадянського суспільства, і зокрема його «передового загону» — волонтерів.

«Кожного дня перебуваючи на «0» та у населених пунктах, які розташовані поблизу, а то й просто на лінії бойового зіткнення, ми намагаємося вирішити численні проблемні питання. І без допомоги волонтерів нам не обійтися. Дійсно, українські Збройні Сили поступово та невпинно «стають на ноги». Втім, цей складний процес ще далеко не завершено, тому допомога волонтерів має непересічне значення. І особливо важливим є суто морально-психологічний аспект шляхетної справи, адже це допомога не «за рознарядкою з гори», а за покликом серця. Такого справді народного волонтерського руху, до речі, не існує і не може існувати у так званих «Л/ДНР». Що також  переконливо доводить штучність цих терористичних організацій, які паразитують на  тимчасово окупованих територіях України», — переконаний керівник групи СІМІКів.

Читайте також:  Рівень довіри до військових на Сході України постійно зростає

Волонтери – народ запальний за визначенням, тому навіть церемонію нагородження використали як слушну нагоду зустрітися разом та обговорити конкретні кроки спільної роботи та перспективи співпраці з військовим командуванням.

Ірина Гаврікова сьогодні була нагороджена відзнакою Міністерства оборони України «За сприяння Збройним Силам України».  За словами цієї відомої волонтерки, зараз вона дійсно, вже не тягає тонами продукти та інші вкрай необхідні речі на передову як 14-15 роках, але їй і досі щоденно приходять десятки СМС з проханням про допомогу. І волонтери продовжують перейматися питаннями забезпечення Української армії, організовувати та надавати різноманітну допомогу – від матеріально-технічної до правової. Ведуть і пошукову роботу. Допомагають знаходити зниклих без звістки або полонених українських військових та цивільних громадян.

Волонтерство – це не робота з визначеним графіком з перервою на обід.   Для того щоб цим жити не потрібна спеціальна освіта, адже це стан душі. Його сенс не має матеріального еквіваленту і, мабуть, найбільшою нагородою для волонтера є щира вдячність тих, кому їм вдалося допомогти.

DSC_0449

DSCN8652

DSCN8654

DSCN8663

DSCN8698

DSCN8740

Прес-офіцер оперативно-тактичного угруповання «Маріуполь»

Іван Чміль

Олексій Мазепа
Статті:1984
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1984
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору