Новини

У Запоріжжі підлікуються та відпочинуть від вибухів 25 дітей із зони АТО

1041
Мініатюра: IMG_0762

В дитячій обласній лікарні виділили ціле відділення, щоб розмістити дітей з Донецької області разом з супроводжуючими.

Про це повідомляє сайт Новини Запоріжжя.

В рамках гуманітарного проекту «Допомога йде» 25 дітей зможуть вже завтра пройти консультацію вузьких спеціалістів, які призначать лікування. Скільки часу воно займе — буде вирішуватися в індивідуальному порядку, деяким діткам необхідно навіть хірургічне втручання.

Сьогодні біля обласної дитячої лікарні маленьких пацієнтів зустрічав головний лікар Юрій Борзенко, який розповів, що спеціально для них звільнили одне з відділень лікарні, щоб усіх спокійно розмістити, нагодувати і надати можливість відпочити.

— Діагнози цих дітей ми отримали заздалегідь і вже знаємо з чим нам доведеться зіткнутися, — підкреслив Юрій Борзенко. — Вік пацієнтів — від 6 до 15 років, а діагнози різноманітні — це грижі, тонзиліти, бронхіти, очні захворювання, ущелини м’якого й твердого піднебіння і т. д. Сьогодні наша мета — розмістити, нагодувати і укласти дітей, щоб завтра вони були відпочилі і ми змогли зайнятися їх лікуванням.

За останні роки ми пролікували більше тисячі дітей із зони АТО і готові й далі в цьому допомагати.

В рамках гуманітарного проекту «Допомога йде» після курсу лікування в лікарні, діти зможуть пройти реабілітацію в профільних санаторіях.

— У нас сьогодні дуже хороша новина — 25 дітей, які живуть на лінії фронту в Донецькій області, заснуть спокійно, — зазначив координатор проекту «Допомога йде» офіцер відділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування «Схід» Борис Кутовий. — Сьогодні ці діти у супроводі дорослих приїхали в обласну лікарню не тільки для лікування, але і для відпочинку. Вони не будуть боятися тут вибухів і в страху прокидатися ночами — тут вони зможуть отримати лікування, яке будинку їм проходити просто ніде. Я щасливий констатувати, що для допомоги цим дітям об’єдналися волонтери, бізнесмени і політики — тільки таке об’єднання дає хороший результат.

Поки діти з батьками та іншими супроводжуючими розміщувалися в палатах, працівники лікарні вже готувалися годувати їх пізнім обідом.

Читайте також:  Об’єднані сили беруть активну участь в національно – патріотичному вихованні дітей та молоді Донбасу

«Індустріалка» розпитала, з якими думками маленькі пацієнти їхали в Запоріжжі.

— Ми сподіваємося тільки на найкраще з моєю донечкою Каролінкою, — розповіла Ірина Дьякова з Соледара. — Донька народилася без верхнього неба і їй було дуже важко в дитинстві їсти — тільки через трубочку могла це робити. Може бути, тут їй зроблять операцію і ми забудемо про цю проблему. Спасибі волонтерам, що не залишили нашу історію без уваги.

Вихователь Часовоярской спеціальної школи-інтернату №8 Мосієнко Олена приїхала в Запоріжжя в якості супроводжуючої з 8-річною Валерією Шепаренко, якою теж необхідно оперативне втручання.

— Дівчинка народилася без неба і теж гостро потребує операції, — розповідає Олена Мосієнко. — Наша школа-інтернат розрахована на дітей з особливими потребами, але Лері, як і всім дітям, дуже хочеться стати здоровою. Вона зараз ніяковіє, але мріє познайомитися і потоваришувати з дітьми.

— Ми приїхали з селища Миронівка, щоб проконсультуватися з лікарями і полікувати очі мого 6-річного сина, — розповіла Віта Оболенцева. — Спеціально приїхали перед школою, щоб піти в перший клас здоровими. Ще одне бажання — відпочити від постійних вибухів і шуму, тому що дуже важко постійно перебувати в такій небезпечній зоні.

Мета даного проекту — надання всебічної медичної допомоги місцевому населенню в зоні проведення антитерористичної операції із залученням лікарів медичних установ, що перебувають у зоні відповідальності оперативного командування «Схід».

IMG_0762

IMG_0820

Олексій Мазепа
Статті:1976
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1976
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору