Новини

На Рівненщині вшанували пам’ять полеглих у роки Другої світової війни, — ЦВС ОК «Захід»

1486
Мініатюра: DSC_9790

9 травня представник відділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування «Захід” Збройних Сил України, підполковником Андрієм Рисюком та з депутатом Рівненської обласної ради Віталієм Суховичем вшанували пам’ять наших земляків, полеглих у роки Другої світової війни, а також привітали ветеранів, які дарують і нині нам радість спілкування.

Депутат та представник Збройних Сил України побували зокрема у Орв’яниці, Кураші, Бережниці, Висоцьку та Удрицьку. Передусім вони вклонилися солдатам, імена яких закарбовані на пам’ятниках та обелісках. Приємно, що у всіх вищезгаданих селах ці шановані куточки нашої історії порядковані та доглянуті. Поспілкувалися Віталій Миколайович та Андрій Миколайович з Соломіївським та Бережницьким сільським головами – Олегом Білотілом та Мирославом Кремезем, головами Миляцької та Висоцької об’єднаних територіальних громад – Федором Хлебовичем та Людмилою Гурою, сільськими старостами Неонілою Пігаль та Сергієм Самком.

Говорили про пам’ятні дати і сьогодення, про підсумки Другої світової війни та її уроки, які світ мав би навіки собі затямити. Але, як не боляче, сьогодні Україна знову втрачає найкращих синів в неоголошеній війні. Шануємо теперішніх захисників і схиляємо голови перд кожним, хто боровся й поборов нацизм.

«Політика пам’яті повинна спрямовуватися на єднання української нації» – ось таким був лейтмотив цієї поїздки, — зазначив Віталій Сухович.

Особливі приємні емоції викликало спілкування з нашим легендарним Степаном Бакунцем стрільцем першої сотні боївок ОУН(б), жителем Кураша. Біля могили-кургану, яка насипана неподалік цього села в честь вояків УПА, Степан Сидорович поділився спогадами про свою молодість. А сюди він приходить вшановувати своїх побратимів і знову загадати , згадати.

З кожним роком могила-курган все більше і більше облагороджуються активістами. Тут можна проводити гарні уроки історії . Віталій Сухович запропонував своє сприяння щодо облаштування цього пам’ятного, легендарного куточка нашого краю.

Буде можливість, то зупиніться біля могили неподалік Кураша, помоліться і хоча б на мить пориньте у той час, як вмирали за рідну землю сини України у минулому столітті. Їх нащадки нині боронять нашу Батьківщину.

До слова, могила-курган була насипана на честь вояків УПА, котрі полягли в бою між селами Липно і Андруги Володимирецького району 20 листопада 1943 року в бою з червоними партизанами. 23 листопада 1943 року, після заупокійної служби у Залішанській церкві (знищеній пізніше комуністами), кількатисячна громада та бойові побратими провели героїв в останню путь.

Очевидець цих подій, стрілець першої сотні УПА Степан Бакунець разом з однодумцями-патріотами, після відновлення незалежності, став опікуватися повстанським курганом, встановлений дерев’яний хрест замінили на металевий (який видно з дороги) та встановили плиту з прізвищами та іменами відомих повстанців.

У Висоцьку Віталій Сухович та Андрій Рисюк разом взяли участь в урочистому мітингу, прироченому Дню Перемоги над нацизмом.

Читайте також:  Допомога що надають СІМІС дуже різноманітна

Жителі села разом з настоятелем Висоцького храму щиро молилися за полеглих за Україну земляків. Знаково, що на мітингу було багато літніх височан та чимало школярів і малих діток. Це свідчить про успадкування гарних традицій села з покоління в покоління. Дуже проникливо і вдумливо виступила на мітингу височанка Тетяна Нагорна. Жінка не лише вшанувала всіх ветеранів та теперішніх солдат, а й закликала земляків берегти Україну і своє село зокрема. Навіть не кожен політик може так осмислено говорити про сьогодення нашої землі. Згодом у Висоцьку пройшов святковий концерт.

Про урочисті заходи на території Миляцької територіальної громади , що пройшли 8 травня, розповіли Федір Хлебович та Неоніла Пігаль. Разом з ними Віталій Сухович та Андрій Рисюк хвилиною мовчання вшанували пам’ять сельчан, полеглих у Другій світовій війні.

З приємністю відвідали шанованого ветерана ( на жаль, він єдиний в Удрицьку) Романа Хомича Пігаля. Колишній партизан, інвалід Другої світової, був радий гостям і виявив бажання зробити світлин саме у парадному піджаку, на якому чільне місце займають високі бойові нагороди. Цей поважний чоловік і досі показує односельцям приклад активного довголіття, оптимізму, життєвої стійкості. Роман Хомич народився у далекому 1924, бачив війну, сльози, відчув радість перемоги. Багато горя пережив він і у мирний час: синів молодих поховав, дружину, з якою прожив 60 років. Попри все, ветеран любить життя і каже, що воно в людини пробігає «як один день».

Це справді так, життя швидкоплинне, однак ми знаємо, що без минулого нема сьогодення. Навіть один день чи одна зустріч здатні змінити наше світосприйняття і зворушити у серці почуття гордості за своїх земляків, що боронили і боронять рідну Україну. Рада, що 9 травня спільно з обласним депутатом та паном підполковником ми здійснили цей маршрут шани та поваги. Дуже пам’ятним буде цей День Перемог над нацизмом, бо багато побачили і поспілкувалися саме 9 травня. Поспілкувавшись з земляками зрозуміли, що цю дату неможливо витерти наразі з людської пам’яті.

DSC_9707 DSC_9710 DSC_9712 DSC_9727 DSC_9745 DSC_9790 image 15

Олексій Мазепа
Статті:1976
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1976
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору