Важливо

В рамках гуманітарного проекту “ЕВАКУАЦІЯ 200” на Луганщині знайдено останки невідомої особи

1813
Мініатюра: 13

Відділом пошукової роботи Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України, спільно із співробітниками Національного військово-історичного музею України та волонтерами-пошуковцями продовжується робота щодо пошуку, евакуації та транспортування до відділень судово-медичної експертизи з метою подальшої ідентифікації і передачі рідним для остаточного поховання тіл (останків) загиблих військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів.

Так в рамках гуманітарного проекту Збройних Сил України “ЕВАКУАЦІЯ 200” в кінці червня 2017 року здійснено виїзд пошукової групи у складі представників відділу пошукової роботи УЦВС ЗСУ, співробітника Національного військово-історичного музею України та волонтерів-пошуковців в район проведення АТО. Метою поїздки було відпрацювання місць можливих захоронень за раніше отриманою інформацією. До пошукових робіт на місцевості також були залучені кінологи та службові собаки від кінологічного центру ГУНП України в Дніпропетровській області та Всеукраїнської громадської організації “Спілка Самаритян – Кінологів України”.

За наявною в Управлінні цивільно-військового співробітництва ЗСУ інформацією було перевірено кілька місць ймовірних захоронень військовослужбовців ЗСУ, в тому числі на тимчасово окупованій території України. В ході пошукових робіт у Старобільському районі, на місці ймовірного захоронення було зроблено шурфування грунту. За результатами проведення пошукових робіт було вилучено скелетовані останки невідомої особи, які передано для проведення судово-медичних експертиз з метою встановлення особи та проведення слідчих дій.

Практика залучення службових собак до пошуку тіл та останків загиблих Управлінням ЦВС ЗСУ проводиться вдруге. І ця практика має свої позитивні результати та дає можливість більш якісно та результативно проводити пошук. Крім цього, завдяки виїздам на місцевість та роботі собак в різних умовах, при різному складі грунту і глибині залягання останків та їх стану вони набувають додаткового досвіду для подальшої роботи.

Читайте також:  Військові допомагають готувати школи Луганщині до навчального року

Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України вкотре висловлює щиру вдячність за участь, сприяння та допомогу у реалізації гуманітарного проекту Збройних Сил України “ЕВАКУАЦІЯ 200” всім учасникам проекту, а саме співробітникам НП України, Національного військово-історичного музею України, працівникам органів СМЕ, кінологам Всеукраїнської громадської організації “Спілка Самаритян – Кінологів України”, пошуковцям Житомирської обласної громадської організації “Історико-патріотичне об’єднання “Пошук”, а також волонтерам та небайдужим громадянам. Саме завдяки такій співпраці та спільній роботі маємо надію у поверненні із невідомості загиблих Захисників Батьківщини.

15

13

12

6

2

Олексій Мазепа
Статті:1985
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1985
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору