Новини

Роз’яснення щодо особливостей транспортування загиблих військовослужбовців ЗС України

2604
Мініатюра: 77_main

Незважаючи на зусилля, яких докладає керівництво Збройних Сил України щодо віддання належних військових почестей загиблим Захисникам Батьківщини, нажаль у Збройних Силах України продовжують мати місце окремі випадки порушення вимог Міністра оборони України та начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України з цього питання.

Так, 16 липня 2017 року в мережі “Інтернет” була висвітлена інформація про випадок перевезення в автомобілі не пристосованому для транспортування тіл загиблих (померлих), загиблого військовослужбовця однієї з військових частин Збройних Сил України, що в свою чергу викликало обурення у соціальних мережах. Також було зроблено наголос, що військовослужбовець загинув у районі проведення антитерористичної операції (далі – АТО), що не відповідає дійсності.

Повідомляємо що відповідно до наказу Міністерства оборони України від 01.08.2016 № 393 “Про затвердження змін до Інструкції про організацію поховання військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби” (далі – Інструкція), транспортування тіл військовослужбовців, які загинули (померли) у районі проведення АТО, організовується командиром військової частини або за його зверненням начальником Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України у рамках проекту «Евакуація-200» разом з ТОВ «АЛКЕМІЯ» та Національним військово — історичним музеєм, які на сьогоднішній день мають усі необхідні для цього сили та засоби.

Для виконання цих завдань в районі проведення АТО на постійній основі знаходиться пошукова група цивільно-військового співробітництва, яка забезпечена спеціальними транспортними засобами (авторефрижераторами) для збереження в належному стані тіл загиблих під час їх транспортування.

Читайте також:  Волонтери поновили проект з посиленої фізпідготовки військовослужбовців

З приводу цього прикрого випадку Управління цивільно-військового співробітництва, вкотре, нагадує командирам військових частин Збройних Сил України, що відповідно до наказу Міністра оборони України № 185 від 05.06.2001 “Про додаткові заходи щодо організації поховання військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби” командир військової частини, у якій проходив службу загиблий (померлий), несе персональну відповідальність за організацію транспортування тіла загиблого (померлого) до місця поховання в термін не пізніше 3 діб від моменту смерті. А також має у своєму розпорядженні усі підстави для належного транспортування тіла військовим автотранспортом або залізничним чи авіаційним  транспортом.

 

Олексій Мазепа
Статті:1985
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1985
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору