13 Сентябрь
У Полтаві пошуковці передали родині загиблого в зоні АТО офіцера знайдені його особисті речі та капсулу з листом дружини
Новини

У Полтаві пошуковці передали родині загиблого в зоні АТО офіцера знайдені його особисті речі та капсулу з листом дружини

1276
Мініатюра: фото_1

У рамках  гуманітарного проекту Збройних Сил  України «ЕВАКУАЦІЯ  200» на базі Полтавського районного військового комісаріату представники Управління цивільно-військового співробітництва  Збройних Сил України передали родині капітана Михайла Шаблі, який захищаючи незалежність та суверенітет України від російських окупантів героїчно загинув на Світлодарському напрямку у березні 2015 року, його особисті речі.

– Наші групи постійно проводять пошукові роботи в зоні АТО з метою пошуку зниклих безвісти та загиблих. Однією з наших цілей є повернення імен загиблим воїнам. Так під час однієї з пошукових операцій було знайдено речі Михайла. Я вважаю, що така знахідка дуже важлива, тому що це частина особистості загиблого. Ми зібрали та підготували всі знахідки до передачі: кулон, особистий номер, його ключі – все це було знайдено на місці  його гибелі, шеврон передали його побратими, — розповів виконуючий обов’язки начальника відділу пошукової роботи Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України підполковник Владислав Кравченко.

В свою чергу представник Національного військо-історичного  музею України Павло Нетьосов,  зазначив, що кожна з таких знахідок є дуже знаковою, навіть після того, як минуло декілька років. Такі речі стають експонати музеїв або ж сімейною реліквією, згадкою про найдорожчу людину, яку забрала війна.

Читайте також:  В Українському державному центрі позашкільної освіти пройшов семінар-практикум "Медіаграмотність у сучасному суспільстві"

Пошуковці поклали знайдені речі до невеличкої шкатулки у якій знайшли скорботний притулок шеврон бригади, особистий жетон воїна, ключі від родинної оселі, фотографія героя та найбільш цінний раритет —  капсула з листом від дружини Михайла, яку офіцер зберігав як саму дорогу реліквію до останніх хвилин свого життя.

Висловлюючи СІМІС щиру подяку за їх роботу, матір загиблого воїна Орися Іванівна  зазначила, що «…сьогодні  Михайло повернувся до рідної домівки не тільки спогадами його бойових побратимів, а і теплом свого серця, яке завжди зігріватиме близьких  та друзів….»

Капітан Михайло Шабля похований у рідному селі Ковалівка Полтавського району. Його ім’я присвоєно одній з вулиць даного населеного пункту.

фото_1

фото_2

фото_3

фото_4

фото_5

Олексій Мазепа
Статті:1979
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1979
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору