Відео

Луганські кадети поклялися бути вірними Україні

988
Мініатюра: IMG_4183

У місті Кремінна 103 першокурсника Луганського обласного ліцею-інтернату  з посиленою військово-фізичною підготовкою  «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії» урочисто склали Клятву військового ліцеїста.

У присутності воїнів Збройних Сил України, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції, представниками місцевих органів самоврядування, активістами громадських організацій та рідними юнаки гордо промовили слова вірності Україні і пообіцяли наполегливо вивчати основи військової справи.

— У 9-х наймолодших наших вихованців батьки брали участь в АТО. Приблизно кожен восьмий приїхав до нас із прифронтових селищ чи має статус переселенця із окупованої території. Декілька осіб приїхали на Луганщину із інших областей України. Та всіх їх об’єднало нестримне бажання у майбутньому захищати свій народ і носити офіцерські погони, —  пояснив начальник кадетського корпусу полковник Валерій Ємбаков.

У ході урочистостей, із вірним вибором подальшого шляху першокурсників привітали:  голова Луганської обласної державної адміністрації — керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз, голова Кремінської райдержадміністрації Наталія Чехута, офіцери структур цивільно-військового співробітництва оперативно-тактичного угруповання «Луганськ» та інші почесні гості.

— Сьогодні в області, де лунають гармати і кулі, ми сіємо зерна миру, закладаємо каміння у фундамент нового покоління патріотів України, які у майбутньому зможуть захисти земляків і рідну державу в цілому. Приємно бачити в очах п’ятнадцятирічних юнаків гордість за носіння погон, прагнення якомога  скоріше опанувати основи військової справи. Бажаю цим славним Українським козакам терпіння і сили, аби подолати усі армійські труднощі, стати військовими професіоналами і дорости до генеральських звань, — зауважив Юрій Гарбуз.

Проведення військової церемонії супроводжувалося  численними оплесками їхніх батьків та патріотичними гаслами гостей.

По завершенню складання юнаками Клятви ліцеїста, усі першокурсники пройшлися урочистим маршем із патріотичною піснею і присутні оцінили їхній стройовий вишкіл – результат першого місяці навчання в Луганському обласному ліцеї-інтернаті  з посиленою військово-фізичною підготовкою  «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії».

— Після переїзду із окупованого Луганська у 2014-му, ми із нуля відновили всю матеріальну базу. За три роки збільшили кількість вихованців із 50 до 200 осіб. Наступного ж року ми плануємо набрати не 103 юнака, як цього літа, а вже 140. Паралельно ми проводимо ремонти у житлових приміщеннях, щороку вводимо в експлуатації по декілька нових класів тощо. Тож ми не зупиняємося на досягнутому, а розвиваємося далі швидкими темпами, — додав  полковник Валерій Ємбаков.

Читайте також:  Роз’яснення позиції начальника Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України полковника Олексія Ноздрачова

У строю винуватців урочистостей стояв й Кирило Назінкін. У 2014-му юнак із батьками вимушені були залишити окупований Первомайськ.

— Мене мама та тато вчили любити і поважати свою державу – Україну. Адже це є найкращім місцем на землі. Мої колишні друзі із південної частин Луганщини просто піддалися дурній брехні про краще життя у якихось вигаданих країнах. Насправді ж там панує лише свавілля і беззаконня. На жаль, мої однолітки там дуже страждають. Постараюся бути гідним своїх пращурів, які відстояли Українську землю під час різних війн. Коли ж виросту, то стану військовим льотчиком і забезпечуватиму мир, — впевнено сказав кадет Кирило Назінкін.

Довідка: Біографія Луганського обласного ліцею-інтернату  з посиленою військово-фізичною підготовкою  «Кадетський корпус імені Героїв Молодої гвардії» розпочалася у 1996 році з формування Луганського військового ліцею відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.06.1996 №643 та розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації від 25.11.1996.

Після захоплення території ліцею незаконними збройними формуваннями навчальний заклад у відповідності до наказу директора департаменту освіти і науки Луганської ОДА від 18.11.2014 р. його переміщено на територію підконтрольну українській владі до міста Кремінна.

Мобільна прес-група ОТУ «Луганськ»

Дмитро Горбунов

IMG_4180

IMG_4183

IMG_4190

IMG_4194

IMG_4195

IMG_4197

IMG_4201

Олексій Мазепа
Статті:1985
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1985
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору