Так відсьогодні, КПВВ «Золоте» запрацювало з підконтрольної уряду України сторони, для осіб, які мешкають у так званій «сірій» зоні.

Планується, що після повноцінного початку роботи пропускного пункту, це буде єдиний пункт в’їзду-виїзду в Луганській області, де передбачено рух автомобільного транспорту.

Перед відкриттям, на території КПВВ «Золоте» та прилеглих ділянках місцевості, було проведено заходи із розмінування, а також роботи щодо очищення від зайвої рослинності.

«Луганська військово-цивільна адміністрація, правоохоронні структури та Державна прикордонна служба для забезпечення безпеки жителів регіону при пішому проходженні, або проїзді автотранспортом, створили сучасні умови для перетину лінії розмежування по дорожньому коридору «Стаханов – Золоте – Гірське – Лисичанськ», – зазначили у штабі АТО.

Для безперебійної роботи пропускної системи з боку території підконтрольної уряду України створені та готові до використання смуги для руху транспортних засобів та коридори пішого переходу.

На жаль, на даний час немає підтвердження, що з боку території ОРЛО виконані всі заходи щодо повноцінного функціонування КПВВ з їхнього боку.

«Наразі дата його відкриття з протилежного боку невідома. Але українська сторона готова відкрити пункт в’їзду-виїзду в будь-який час. Він знаходиться у робочому стані. Представники Державної прикордонної служби, Державної фіскальної служби, Служби Безпеки України та Збройних Сил України постійно знаходяться на своїх робочих місцях на КПВВ «Золоте» і виконують свої функції», – підкреслив заступник голови Луганської облдержадміністрації.

Українська сторона СЦКК підкреслює, що затягування початку повноцінної роботи КПВВ з боку ОРЛО є прямим свідченням, що керівництво ОРЛО безвідповідально ставиться до населення регіону, та не бажає покращувати умови їхнього проживання. Зневажливо ставиться до взятих на себе зобов’язань у ході переговорного процесу Тристоронньої контактної групи.
Усвідомлюючи важливість відкриття транспортного коридору в Луганській області, українська сторона СЦКК неодноразово зверталася до представників СММ ОБСЄ, російської сторони СЦКК із проханням вплинути на ситуацію щодо вирішення керівництвом ОРЛО питання якнайшвидшого обладнання та своєчасного відкриття із протилежної сторони КПВВ «Золоте» відповідного пункту пропуску в’їзду-виїзду.

Нагадаємо що Українська сторона не одноразово заявляла про готовність відкрити КПВВ, востаннє почати пропускати громадян і автівки збиралися до 10 грудня 2016 року.

Читайте також:  Вітаємо генерал-майора Олега Мікаца з призначенням на вищу посаду!