Важливо

У Краматорську вшанували пам’ять жертв Голодоморів

573
Мініатюра: День пам.ятi жертв Голодоморiв 8

День пам’яті жертв Голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі Указу Президента від 2007 року. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Втім, наймасштабнішим був Голод 1932-1933 років – названий геноцидом українського народу.

Разом зі всією Україною вшанували пам’ять мільйонів вбитих українців, знищених тоталітарним комуністичним режимом СРСР, і у Краматорську.

За ініціативи управління освіти Краматорської міської ради біля меморіалу загиблим представники міської влади, духовенство, військовослужбовці та ветерани АТО, учні ЗОШ та всі небайдужі поклали квіти, запалили свічки у пам’ять про тих, чиє життя забрав страшний голод.

«Ми повинні пам’ятати про той кремлівський злочин, який був скоєний Сталіним проти українського народу, проти нашої нації. Як історик зазначу, що можна вбити державу за допомогою війни, а нація вбивається тоді, коли її позбавляють рідної мови, культури, традицій…Як громадянка України, як представник управління освіти я роблю все для того, аби наші діти пам’ятали про цей день і щоб вони ніколи цього не допустили в майбутньому. Не дай Боже їм дізнатися, що таке голод», — зазначила представник міського Управління освіти.

Нашу націю хотіли знищити тоді, але ми вижили! Сьогодні, як ніколи, кожен із нас має усвідомлювати цінність миру і злагоди, порозуміння та єдності, цінність найдорожчого — людського життя!

Того ж дня у Краматорському будинку культури ім. Леоніда Бикова відбувся 3-й щорічний всеукраїнський фестиваль мистецтв «Герої не вмирають», який носить ім’я Героя Небесної Сотні Івана Пантєлєєва. Започаткувала проведення заходу громадська організація «Народжені вільними» за підтримки громадської організації «Краматорські бджілки».

Читайте також:  У Мар'їнці вшанували пам'ять жертв голодомору

Цьогоріч у ньому взяли участь вихованці дитячих садків і шкіл, професійно – технічних училищ, митці, діячі культури, автори пісень і книжок з Івано-Франківська, Сумщини, Вінниці, Хмельниччини, Запоріжжя, Києва тощо.

В рамках фестивалю був організований і благодійний ярмарок, на якому представники волонтерського руху «Краматорські бджілки» виставили власні рукодільні роботи. Слід зазначити, що «бджілки» не збирають кошти на банківські рахунки. Допомогти їм можна, придбавши виготовлені волонтерками сувеніри та прикраси.

Враховуючи що день проведення фестивалю співпав із Днем пам’яті жертв голодоморів, в рамках всеукраїнської акції «Запали свічку» учасники заходу о 16:00 запалили свічки та вшанували пам’ять хвилиною мовчання.

День пам.ятi жертв Голодоморiв 1

День пам.ятi жертв Голодоморiв 2

День пам.ятi жертв Голодоморiв 5

День пам.ятi жертв Голодоморiв 6

День пам.ятi жертв Голодоморiв 8

День пам.ятi жертв Голодоморiв 9

фестиваль мистецтв 2

фестиваль мистецтв 3

фестиваль мистецтв 4

фестиваль мистецтв

фестиваль мистецтв 5

фестиваль мистецтв 6

Коментарі
Вгору