Новини

Запрошуємо на прем’єру

733
Мініатюра: 28167235_1554326541269384_361905695673199104_n

28 лютого, в середу, в кінотеатрі «Жовтень» відбудеться урочиста прем’єра військової драми «Іній» литовського режисера Шарунаса Бартаса.

Захід пройде за участі творців фільму: режисера Шарунаса Бартаса, акторів Мантаса Янчаускаса, Лії Макнавічуйте, полковника Миколи Цибулько, продюсерів Юрги Дікчувене, Володимира Філіппова та представників Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України, які забезпечували проведення зйомок у зоні АТО та брали у них безпосередню участь.

Програма заходу:
18:30 – welcome-drink (фойє кінотеатру)
19:00 – показ фільму (зала «Гегемон»)

«ІНІЙ» — пронизлива військова драма про події на сході України очима іноземного режисера. Молода литовська пара (Рокас та Інга) погоджується доставити бус із гуманітарною допомогою в Україну. Під час подорожі обставини змінюються й вони змушені їхати все далі й далі на схід. Перетинаючи безкрайні снігові поля Донбаського регіону, Рокас та Інга поволі проникають у життя звичайних людей, постраждалих від війни. Незважаючи на небезпеку, вони потрапляють на лінію фронту, саме тут починають розуміти цінність життя й наскільки вони близькі один до одного.

Стрічка знята в копродукції України, Литви, Франції і Польщі за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Зйомки фільму проходили безпосередньо біля лінії фронту за участі місцевого населення та реальних військових, що в той час перебували в зоні АТО. Всі персонажі, яких дорогою на схід України зустрічає головний герой, – не сценарно прописані ролі, а випадкові люди, реальні історії яких потрапили в канву фільму. У стрічці знялося двоє професійних акторів – польський актор Анджей Хіра та відома французька акторка Ванесса Параді.

Читайте також:  Вітаємо з Днем Десантно-штурмових військ Збройних Сил України!

У 2017 році фільм було відібрано для участі у програмі секції «Двотижневик режисерів» на 70-му Каннському міжнародному кінофестивалі. Також «ІНІЙ» брав участь у міжнародній конкурсній програмі 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю.

Шарунас Бартас – культовий європейський митець, один із найславетніших литовських кінорежисерів. Його ім’я добре знають в Європі. Європейське визнання Бартаса почалося з його першого ігрового фільму «Три дні», який отримав відразу кілька призів на Берлінале. З того моменту фільми литовця постійно беруть участь у «паралельних» фестивальних програмах: «Каннський особливий погляд», «Двотижневик режисерів» в Каннах, «Панорама» Берлінале.

«Іній» виходить у широкий прокат 1 березня.

Захід відбудеться за підтримки: Посольства Литовської Республіки в Україні, Посольства Республіки Польща в Україні, Посольства Франції в Україні, Польського Інституту в Києві та Французького Інституту в Україні.

Олексій Мазепа
Статті:1984
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1984
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору