Інтерв'ю

Командувач Об’єднаних сил поділився планом повернення окупованих територій під контроль України

2331
Мініатюра: 31886534_367859347040021_6619615166684200960_n

У середу, 2 травня, в м. Краматорськ, під час брифінгу з нагоди початку операції Об’єднаних сил, Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв детально розповів, як відбуватиметься повернення окупованих Російською Федерацією територій під контроль України.

Про це повідомляє Прес-центр штабу Об’єднаних сил.

«Громадяни України з числа мешканців Донбасу, незалежно від того, знаходяться вони в районах навколо лінії розмежування або на тимчасово окупованих територіях, мають бути впевнені – Об’єднані Сили зроблять все можливе та необхідне для поновлення на цих територіях верховенства права. Це та категорія, про яку люди, які перебувають під окупацією, вже давно забули», — сказав він.
За словами Командувача, саме повернення верховенства права, чесного суду, поновлення діяльності справжніх правоохоронних органів, а не бандитів зі зброєю, є необхідною умовою для повернення регіону до нормального мирного життя.

Він зазначив, що сили Національної поліції та Національної гвардії України будуть спрямовувати зусилля на забезпечення, перш за все, безпеки громадян, їх прав і свобод, на протидію злочинності та підтримання публічної безпеки і порядку.

«Командування Об’єднаними Силами забезпечить постійне інформування громадськості про таку діяльність, що забезпечить її прозорість та буде ефективним інструментом проти службових зловживань», — додав генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Він також розповів, що для забезпечення безпеки мирного населення будуть підвищені вимоги щодо стану військової дисципліни та правопорядку у військових частинах та підрозділах.

Водночас, діяльність СБУ буде зосереджена на недопущенні здійснення терористичних актів в районі проведення операції, виявленні терористичних груп та на інших заходах з охорони Закону та інтересів держави.
«Співробітники Служби Безпеки за підтримки правоохоронних органів будуть займатися питаннями правової реабілітації осіб, які були вимушені співпрацювати з окупаційною владою, але не були причетні до вбивств, насильства або інших злочинів проти людяності. Зрозуміло, що кожен з таких випадків розглядатиметься індивідуально», — підкреслив Командувач.

Він пояснив, що для тих громадян України, які брали участь у злочинах, вихід із ситуації полягає через суд та вирок, у відповідності до тяжкості скоєного злочину.
«Всі ці заходи мають на меті створення умов для відновлення та відродження Донбасу. Великою перевагою Об’єднаних Сил є система координації дій військових та правоохоронних структур, їх співпраця з військово-цивільними адміністраціями», — переконаний генерал-лейтенант Сергій Наєв.

За його словами, серед пріоритетів такої спільної роботи – відновлення та розбудова зруйнованої під час бойових дій інфраструктури, зокрема – соціальних об’єктів. Йдеться, в першу чергу, про райони, які безпосередньо межують із лінією зіткнення. Головний масив економічних та соціальних питань візьмуть на себе професіонали із складу військово-цивільних адміністрацій. Це стосується поновлення повноцінної роботи промислових об’єктів, розвиток горизонтальних економічних зв’язків, сприяння діяльності малого та середнього бізнесу, зменшення рівня безробіття.
«Ми розраховуємо, що завдяки нашим зусиллям, завдяки зусиллям військово-цивільних адміністрацій, нам вдасться створити на території Донецької і Луганської областей соціальні та правові умови, які будуть потужним стимулом для повернення додому для тих громадян, які нині опинилися під окупацією», — сказав Командувач.

Також він зазначив, що ми не будемо миритися з системними обстрілами українських позицій

«Перш за все, ми не будемо миритися з системними обстрілами, які противник проводить проти українських позицій, порушуючи всі можливі домовленості та оголошені перемир’я. Боляче говорити про це, але внаслідок цих обстрілів майже щодня гинуть або отримують поранення наші люди, українські військові, знедоленими залишаються українські родини», — сказав він.

За словами Командувача український солдат довів свою стійкість і професіоналізм на полі бою. Він переконаний, що громадяни, які нині зі зброєю в руках захищають Батьківщину від ворожої агресії, є скарбом України, усього її народу. І життя таких людей має цінуватися перш за все.

Генерал-лейтенант Сергій Наєв зазначив, що для нього, як для Командувача Об’єднаних сил, утримання лінії розмежування не буде головною місією. Він вважає, що найголовніше – припинити безкарні обстріли українських позицій та загибель наших солдат.

«Відповідь на такі провокації буде жорсткою та невідворотною. Ми виходимо з того, що виконання Мінських домовленостей не позбавляє нас, Об’єднані Сили, права на самозахист, тобто, на захист від вогню та реагування на дії терористів, всіма доступними способами», — наголосив він.
Генерал-лейтенант Сергій Наєв повідомив, що у цьому році розпочалося масштабне переозброєння протитанкових підрозділів, що виконують завдання на лінії зіткнення, сучасними протитанковими комплексами вітчизняного виробництва, зокрема, такими як «СТУГНА П» та «КОРСАР», що значно збільшить щільність та надійність протитанкової оборони українських військ.

Водночас, передбачається також широке застосування в режимі чергування розвідувально-вогневих комплексів, з метою унеможливлення ведення вогню артилерією противника.

Командувач пояснив, що така військова діяльність буде супроводжуватися апробацією та подальшим впровадженням елементів новітніх, автоматизованих систем управління військами.

«Це дозволить на практиці випробувати можливості таких систем, зокрема, у таких чутливих сферах як розвідка та повітряна оборона, особливо у тому, що стосується використання систем протиповітряного захисту», — сказав генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Він переконаний, що для Збройних Сил України це буде кроком вперед у бойовому застосуванні військ, який значно розширить можливості Об’єднаного оперативного штабу у процесах планування та проведення операцій, підвищить ефективність дій частин та підрозділів, які входять до складу Об’єднаних сил, покращить їх захищеність та безпеку операцій.

«Противник може вважати це відповіддю на погрози, які надходять від деяких російських діячів щодо планів розширення агресії проти України, або щодо залучення нових засобів, наприклад, авіації. Відповідь Збройних Сил України на такі дії, якщо противник на них наважиться, буде швидкою і ефективною», — підкреслив він.

Генерал-лейтенант Сергій Наєв додав, що Об’єднанні сили даватимуть також сувору відсіч провокаціям противника, особливо тим, що пов’язані з обстрілами мирних населених пунктів та КПВВ на лінії зіткнення, від чого страждають, в першу чергу, мешканці міст та селищ Донбасу.
«Ми не дозволимо противнику зірвати процес нормалізації життя на територіях, які підконтрольні Україні, і будемо досягати цього усіма доступними способами», — заявив Командувач операції Об’єднаних сил.

Нагадаємо, відповідно до Закону України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” та наказу Верховного Головнокомандувача ЗС України з 30 квітня розпочалася операція Об’єднаних сил.

#ООС #Наєв #Краматорськ #брифінг

Олексій Мазепа
Статті:1146
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1146
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору