15 Май
На семінарі НАТО у Харкові обговорюють питання гендерної політики та посилення цивільно-військової співпраці в Україні
Важливо

На семінарі НАТО у Харкові обговорюють питання гендерної політики та посилення цивільно-військової співпраці в Україні

927
Мініатюра: IMG_5365

Сьогодні, 15 травня у Харкові в рамках реалізації в Україні Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки» за підтримки Фонду відповідальності міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів розпочався дводенний семінар із перспективних досліджень за темою: «Жінки-лідерки та ключова роль організацій громадянського суспільства. Посилення цивільно-військової співпраці в Україні».

Близько 100 осіб із декількох країн Європи узяли участь у обговоренні актуальних для нашого суспільства питань. Військовослужбовці Збройних Сил України також охоче діляться із учасниками власними думками.

Організаторами багатосторонньої зустрічі виступили представники  Громадського об’єднання «Інформаційно-консультаційний жіночий центр» (Київ), їхні колеги з «Istituto Affari Internazionali» (Італія, Рим) та ще низка відомих організацій. За мету проведення заходу визначено: створення певної платформи для обміну досвідом стосовно ролі жінок-лідерів у розширенні цивільно-військового співробітництва на сучасному етапі розвитку Українського суспільства, визначення подальших напрямків реалізації гендерної політики тощо.

Відкрила семінар голова правління ГО «Інформаційно-консультаційний жіночий центр» Олена Суслова.

— Вітаю всіх на такому важливому заході. Прошу активно вступати у дискусії, не боятись розповідати про власне бачення проблематики і, в результаті, рухати Україну далі, шляхом реформ. Тут зібралися з одного боку: закордонні колеги, представники центральних установ, поважні жінки-лідерки і представники правозахисних організацій із постраждалих від конфлікту регіонів України, а з іншого боку – представники наших Збройних Сил та різних правоохоронних органів. Тільки разом ми переможемо нагальні проблеми, — пояснила одна із організаторів зустрічі.

Всіх учасників привітала за допомогою відеозв’язку та побажала плідної роботи Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Читайте також:  СІМІС долучилися до спортивного свята для молоді Лисичанська

Також на початку семінару виступили: спеціальний представник Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру і безпеки Клер Хатчинсон, урядовий уповноважений  з питань ґендерної політики Катерина Левченко та інші.

По завершенню вступних промов та пленарного засідання учасники семінару розпочали роботу по окремих групах, де обговорили діяльність жіночих організацій у сфері безпеки і миру, питання покращення діяльності структур цивільно-військового співробітництва та інші.

Так, на цьому етапі зустрічі іноземним громадянам сподобались сміливі рішення офіцера управління правового забезпечення Генерального штабу ЗС України старшого лейтенанта Інни Заворотько та командира навчального взводу 197 Центру підготовки сержантського складу Сухопутних військ старшини Дмитра Рябова щодо розв’язання гендерних проблем.

Завтра, 16 травня в ході семінару розглядатиметься тематика комунікацій та проведення різних заходів у контексті цивільно-військового співробітництва.

Закінчиться захід умовним підбиттям підсумків роботи та підготовкою спільних  пропозицій стосовно впровадження останніх демократичних реформ та об’єднання зусиль всіх зацікавлених сторін, задіяних у процесі примирення і розбудови миру.

Підготував Дмитро Горбунов

 

IMG_5339

IMG_5341

IMG_5343

IMG_5346

IMG_5351

IMG_5357

IMG_5365

IMG_5366

Олексій Мазепа
Статті:1976
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1976
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору