Новини

У Волновасі освячено перший Храм Української Православної Церкви Київського Патріархату

1074
Мініатюра: 17

22 травня 2018 року в день церковного весняного свята Миколая Чудотворця, на IV роковини загибелі Героїв 51 окремої механізованої бригади у Волновасі відбулася Божественна літургія з нагоди освячення Храму Святого Миколая.

Храм будовано спільними зусиллями громад Луцька і Волновахи, які стали “містами-побратимами” після трагічної події. Рівно чотири роки тому під Волновахою в районі населеного пункту Благодатне загинуло 18 військовослужбовців 51 омбр, які прийняли не рівний бій з проросійськими терористами та поклали власні життя за цілісність і незалежність України. Ця спільна втрата побратала схід і захід адже полеглі воїни, що захищали Волноваську землю були родом з Волині.

Щоб увіковічнити пам’ять про загиблих Героїв, в рамках співпраці між “містами-побратимами”, приймається рішення про будівництво церковного комплексу з гуманітарним центром у Волновасі. Активну участь приймають меценати з різних куточків України: з Волині, Рівненщини, Львівщини і звичайно ж Донеччини. Активно підтримують ініціативу і силові структури, а саме Збройні Сили України та Волинське управління Служби Безпеки України, чиї побратими також поклали життя захищаючи Волноваську землю в складі України. Одним з ініціаторів проекту був нині покійний мер Луцька Микола Романюк, тому назва Храму є досить символічною для громади міста Луцька, навіть його освячення припало на церковне весняне свято Миколи Чудотворця.

На Божественну літургію освячення Храму Святого Миколая зібралося чимало вірян, родичі загиблих військових 51 омбр, представники духовенства та капелани на чолі з митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом і архиєпископом Донецьким і Маріупольським Сергієм, делегації з Волині та Рівненщини, народний депутат України Дмитро Лубінець, голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, голова Волноваської райдержадміністрації Дмитро Такаджи, голова Волноваської райради Валерій Лубінець, заступник голови Волноваської райради – ініціатор возведення Сергій Демченко, в.о. мера міста Волновахи Ігор Ісміханов, офіцери груп ЦВС “Волноваха”, ОТУ “Схід” та 93 омбр, представники Збройних Сил України, Служби Безпеки України, Державної Прикордонної Служби України, Національної Гвардії, Національної поліції,  Державної Служби Надзвичайних Ситуацій України, працівники підприємств та установ району. Після освячення відбулася церемонія нагородження, а всі охочі мали можливість не тільки духовно, але і фізично підкрипитися “солдатською кашею”, яку можна було скуштувати в наметі на території церковного комплексу.

Читайте також:  Злочини російських окупантів не залишаться безкарними

Завдячуючи найбільшій пожертві – життям 18 юних захисників 51 окремої механізованої бригади, завдячуючи їх рідним і близьким за те що виховали справжніх синів України, схід  і захід об’єднались. Завдячуючи невтомним меценатам і небайдужим вірянам, які надають всебічну допомогу та проявляють неабияку турботу про розвиток українських духовно-культурних традицій, з Божого благословіння було возведено Храм Святого Миколая.

Багато зроблено і багато ще доведеться зробити. В планах будівництво дитячого майданчика та створення паркової зони з системою поливу. CIMIC Volnovakha спільно з 93 омбр, представниками Національної Гвардії та органами місцевого самоврядування вже розпочали роботи по забезпеченню церковного комплексу щебенем для покращення навколишньої території.

Напередодні освячення храму було організовано мітинг-реквієм приурочений четвертій річниці загибелі військовослужбовців 51 окремої механізованої бригади, який пройшов безпосередньо на місці загибелі під Волновахою в районі населеного пункту Благодатне. Була виставлена почесна варта, родичі загиблих з усіма присутніми згадали воїнів хвилиною мовчання, салютна група віддала шану загиблим трьома пострілами вгору, після чого відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятного хреста та знаку на якому викарбуване ім’я кожного захисника.

Вічна пам’ять Героям!

49B16429-069B-4232-9BBA-6376F016FDC4

IMG_1392

4

 

11

15

16

17

18

25

26

27

29

31

35

37

38

39

41

43

46

Олексій Мазепа
Статті:1976
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1976
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору