Важливо

У ХНУПС відбулася науково-практична конференція: «Сучасна війна: гуманітарний аспект»

1191
Мініатюра: 008

У Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба відбулася дводенна науково-практична конференція: «Сучасна війна: гуманітарний аспект».

Створення платформи для обміну науковою інформацією з питань дослідження війн та збройних конфліктів, розгляд безпеки як глобальної проблеми буття сучасного соціуму, соціально-психологічних та соціально-правових аспектів сучасних війн – головні теми, що піднімались в ході зібрання.

У конференції взяли участь науковці з цивільних та військових вищих закладів освіти, а також фахівці морально-психологічного забезпечення органів військового управління та військових частин Повітряних Сил Збройних Сил України, курсанти ХНУПС імені Івана Кожедуба. Почесні гості  до Харкова прибули з таких міст як: Київ, Львів, Вінниця, Старобільськ, Житомир та Одеса. Всього в роботі конференції взяли участь 68 авторів, підготувавши 48 тез доповідей.

Найбільш актуальними були визнані доповіді радника заступника Глави адміністрації Президента України Василя Павлова, начальника відділу інформаційно-пропагандистського забезпечення управління морально-психологічного забезпечення Командування Повітряних Сил Збройних сил України полковника Олександра Баюша та доктора філософських наук, професора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрія Калиновського.

За словами організаторів заходу, учасники конференції обговорили широке коло питань, серед яких: вплив заходів інформаційно-пропагандистського забезпечення на формування у особового складу національно-ідейних переконань, шляхи вдосконалення військово-патріотичної роботи, впровадження гендерної політики в діяльність ЗСУ, соціальні наслідки віртуалізації суспільства в контексті інформаційної безпеки тощо. Не обійшли увагою й питання удосконалення освітнього процесу у закладах вищої військової освіти.

Особливу увагу учасників конференції привернули доповіді на пленарному засіданні доктора соціологічних наук, професора Національного технічного університету «ХПІ» Ігоря Рущенко, доктора соціологічних наук, професора Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (місто Старобільськ) Іллі Кононова та кандидата філософських наук, професора ХНУПС імені Івана Кожедуба Петра Квіткіна.

Читайте також:  На Донеччині продовжується гастрольний тур Заслуженого академічного зразково-показового оркестру Збройних Сил України та гурту "Шабля"

— Плідною та цікавою була робота секцій з соціально-психологічних та соціально-правових аспектів сучасних військ, соціально-гуманітарних проблеми національної безпеки і реформування та розвитку Збройних Сил України. Унікальність конференції полягала в її міждисциплінарності. Питання, які обговорювали, знаходилися на перетині таких наук як філософія, психологія, право, історія, соціологія, педагогіка, — зауважив заступник начальника ХНУПС імені Івана Кожедуба по роботі з особовим складом полковник В’ячеслав Лук’яненко.

За результатами роботи наукової конференції були виокремлено актуальні напрями наукових досліджень для фахівців цивільних та військових закладів вищої освіти, наукових центрів. Були визначені питання, що безпосередньо пов’язані з розв’язанням військових конфліктів, які вимагають термінового вирішення з урахуванням соціально-психологічних, соціально-правових та соціально-гуманітарних аспектів.

Під час заключного пленарного засідання було підбито підсумки роботи конференції та визначені перспективні напрямки подальшої роботи —  проведення постійно діючого науково-практичного семінару з актуальних проблем розвитку Збройних Сил України, продовження теоретичних розробок соціально-гуманітарних, соціально-психологічних та соціально-правових проблем, відкриття в університеті гендерного центру, удосконалення методологічної складової вивчення та дослідження сучасних війн.

Підготував Олег Плаксій

001

002

003

004

005

006

007

008

Олексій Мазепа
Статті:1979
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1979
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору