Новини

Військові лікарі на Донеччині врятували життя двох місцевих мешканців

1038
Мініатюра: 35644329_1858263010901777_1170311878727958528_n

Днями, лікарі одного з військових мобільних госпіталів, що дислокується у районі проведення операції Об’єднаних сил, врятували від неминучої смерті двох мешканців Покровського району Донеччини.
Зі слів начальника госпіталю полковника медичної служби Володимира Книгиницького, один з хворих поступив до госпіталю у результаті нещасного випадку на місцевій ділянці залізниці із важкою травмою нижньої кінцівки. Іншого цивільного пацієнта доставлено у госпіталь із проникаючим ножовим пораненням.
– Обидва випадки потребували ургентного оперативного втручання, – говорить військовий лікар. – Перший травмований пацієнт відразу отримав комплекс протишокових заходів. І коли потерпілий був виведений з шокового стану, нашими хірургами було виконано операцію. Оскільки травма ноги була надзвичайно важкою: кінцівка була фактично відтята від тіла і трималась лише на кількох клаптиках. Щоби врятувати життя пацієнтові, ногу довелося ампутувати. Після стабілізації життєвих показників, чоловік він був переведений з нашого госпіталю у центральну районну лікарню для продовження лікування.
Щодо іншого випадку, начальник військового госпіталю розповів, що у вечірній час з місця події до приймального відділення був доставлений чоловік із важким проникаючим ножовим пораненням грудної клітини із проникненням у легені. По життєвих показниках військові лікарі виконали протишокові заходи і провели операцію. Потерпілий досі знаходиться у реанімації під пильним наглядом наших лікарів, але його життю вже загрози не має. Начальник ВМГ зазначив, що порятунок життів пацієнтів у обох випадках залежав від оперативної роботи лікарів. І вони, виконали її на відмінно. Керівник особливо відзначив роботу нейрохірурга полковника медичної служби Олександра Алєксєєва, провідного хірурга підполковника медичної служби Миколи Гейника, травматолога майора медслужби Анатолія Коренги та судинного хірурга лейтенанта Тараса Білобривку.
Зі слів полковника медичної служби Володимира Книгиницького, обидва випадки є знаковими для військових лікарів, адже цивільні мешканці, навіть не очікуючи прибуття карети швидкої допомоги, власним автотранспортом доставляють своїх родичів саме до військового мобільного госпіталю. Так трапилось і цього разу.
– Ми перебуваємо тут фактично від початку збройної агресії РФ проти України, – говорить він. – Госпіталь розгортався у період важких боїв за Дебальцево. І з перших днів, окрім безпосередньої допомоги нашим бійцям, ми ніколи не відмовляли в допомозі цивільному населенню. Оскільки у госпіталі працюють висококваліфіковані лікарі та медичний персонал, місцеві мешканці часто звертаються напряму до нас, а не до стаціонарної лікувальної установи по місцю проживання. Зважаючи на це у нас навіть запроваджені спеціальні дні, коли персонал мобільного госпіталю проводить консультаційну допомогу населенню. Навіть статистика із цього приводу досить промовиста: в 2017 році ми здійснили 2060 різнопрофільних консультацій цивільних мешканців Донеччини. А за 5 місяців поточного року таких консультацій проведено вже 1080. Це і обстеження, і корекція лікування, і виїзні прийоми наших фахівців. Зокрема нейрохірург та судинний хірург госпіталю систематично виїжджають в райони, де проводять також і операції на базі місцевих лікувальних закладів.

Читайте також:  На Луганщині відкрили відновлений міст зруйнований російськими окупантами у 2014 році

 

Олексій Мазепа
Статті:1977
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1977
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору