Важливо

Підрозділи ОС допомагають відновлювати будинки мешканців Авдіївки

925
Мініатюра: IMG_4134

Підрозділи що залучені до складу Об’єднаних сил спільно із військово-цивільною адміністрацією прифронтової Авдіївки продовжують відновлення зруйнованої під час боїв житлової інфраструктури міста.

Зі слів головного спеціаліста відділу капітального будівництва Управління з розвитку міського господарства Військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Валерія Панасенко, загалом у місті за період активних бойових дій зазнали руйнувань 1263 будинки. З них 1152 розташовані у приватному секторі міської забудови, районі Стара Авдіївка. Роботи із відновлення житлової інфраструктури тривають вже близько року. Відтак, залишилося відновити 288 будівель, основна частина з яких у зоні постійної небезпеки — на вулицях, розташованих впритул до сумнозвісної авдіївської «промзони», де повсякчас не припиняються вогневі провокації збоку ворога.

– Зараз, основне завдання – допомогти населенню з ремонтом споруд, – говорить Валерій Панасенко. – Проблем із будівельними матеріалами не має. Все необхідне на даному етапі виділяється з резервного фонду Військово-цивільної адміністрації Донецької області. Є достатня кількість шиферу, дощок, будівельного брусу, цвяхів та руберойду. І ми займаємось відновленням поверхонь дахів, щоби встигнути до осені, холодів та дощів.

До відновлення вибитого скла у помешканнях ще не приступали, хоча воно у нас є. Оскільки не має гарантій, що бойові дії не поновляться і засклення не доведеться виконувати повторно. Крім того, 210 будівель, які є в зоні безпосереднього наближення до промзони, потребують ще й робіт з укладання цегли. За попередніми підрахунками нам необхідно близько 150 000 штук цегли на ці потреби.

Ремонтно-відновлювальні роботи виконує особовий склад Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС під керівництвом підполковника служби цивільного захисту Олега Пташка.

– Я та мої підлеглі залучались до виконання завдань у районі проведення бойових дій на Донбасі та Луганщині ще з 2014 року, – розповідає офіцер. – Для нас такі завдання не є новими. Брали участь у відновленні мостів, інших об’єктів інфраструктури, що зазнали руйнувань. Фактично, 40 відсотків нинішнього складу загону працювали в Авдіївці у складі попередніх ротацій. Знайомі зі специфікою робіт та мають необхідні робочі спеціальності: зварювальники, монтажники, висотники тощо. До того ж, використовуємо власну техніку та обладнання, отже проблем з ремонтним процесом не виникає.

Читайте також:  На Донеччині та Луганщині військових привітали з Днем захисника України(фото)

Працювати хлопцям доводиться у шоломах та бронежилетах – поблизу «Промка» звідки в будь-яку мить може «прилетіти» куля чи уламок. Втім, працюють швидко. Адже за час ротації мають відремонтувати 65 будинків.

Мешканець району Стара Авдіївка воїн-афганець Ігор, будівлю якого допомагають відновлювати представники ОС, розповідає, що фактично щоночі чує звуки бою з прилеглої «Промзоні». Чоловік переймається, що у разі загострення ситуації та посилення обстрілів, відновлений зусиллями наших воїнів будинок доведеться знову ремонтувати. Втім, вдячний нашим хлопцям за оперативність і небайдужість.

Володимир Скоростецький,

Мобільна прес-група ООС (м. Авдіївка)

IMG_4042

IMG_4078

IMG_4083

IMG_4100

IMG_4134

IMG_4173

 

Олексій Мазепа
Статті:1976
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1976
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору