Важливо

Офіцери СІМІС провели захоплюючи заняття для школярів з Верховини

708
Мініатюра: 41155315_243637473016564_3745099039868190720_n

Представник відділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування «Захід» підполковник Андрій Рисюк відвідав школи Верховини. Він провів зустрічі зі старшокласниками, одна із яких відбулася у Криворівнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. М. Грушевського.

Зустріч анонсували як навчання із цивільного захисту, а підполковника Андрія Рисюка, якій до речі має досвід участі у бойових діях на Сході України, викладач ДПЮ Володимир Сав’юк зустрічав, як і належить, з відданням військового вітання. Очікувалось на лекцію, присвячену військовій тематиці, але те, що почула – вразило. Подібні зустрічі мають мати місце не лише для підлітків, а й дорослих.

Найперше, Андрій зробив так, що діти не були пасивними слухачами, а брали участь у розмові. Як справжній військовий, він одразу нагадав хлопцям, що коли чоловік розмовляє, має стояти, тільки жінка може сидіти, а потім попросив хлопців пересісти на передні два ряди, а дівчат – за ними. «Чоловік має знати, що він має бути першим у сім’ї, а жінка має бути завжди за його плечима і чекати. Це дуже важливо в житті».

Перший кит, на якому трималася лекція Андрія Рисюка – зв’язок поколінь. Свого часу, фотографуючи щасливих німецьких пенсіонерів, замислився, чому бабуся із країни, що програла війну, виглядає краще, ніж бабуся із країни, котра здобула перемогу. «Що ми такого неправильного зробили всі?», – запитав він себе. «У мене теж сім’я, двоє дітей, є батьки», – вів далі промовець. На шкільній дошці він провів умовну лінію життя, розділивши її на десятки літ: 20, 30, 40, 50, 60 і аж до сто. Тоді, разом із старшокласниками, проводили паралелі між будівництвом будинку і власним життям.

Фундамент має бути надійним, тож лектор наголосив, що до 20 років варто закласти міцну основу здоров’я, а не нищити його алкоголем, тютюном…, щоб «потім жити і насолоджуватися, а не лікуватися». Наступна паралель – підготовка до будівництва – навчання. «Інформацію ви здобуваєте, найперше – із власного життя, з того, що переживаєте. Друге – це ваше коло спілкування і третє – книги».

«Все, що в нашому житті відбувається – це або за наявністю любові, або за її відсутністю. Найбільше загинули за любов. На війні теж вона є, це любов до Батьківщини», – наголосив Андрій Рисюк, коли разом із старшокласниками зводили стіни уявного будинку. А ще йшлося про страх, який варто долати, про повагу, без якої неможлива любов і її перемога.

Читайте також:  Волонтери продовжують допомагати військовим та СІМІС

На лінії життя, намальованій на дошці, виокремили період від 30 до 50, коли людина працює, щоб забезпечити дітей. Для розвитку країни потрібно, щоб сім’я мала не менше п’ятеро дітей. «Але сьогодні батьки бояться мати багато дітей», – констатував Андрій. Після п’ятдесяти і далі вже замислюються про пенсію, але в цей період варто найбільше витрачати сил на формування власної держави, коли стіни твого будинку вже зведені. «Дахом цього будинку маєте буди ви», – закінчив лекцію підполковник Андрій Рисюк, подарувавши портрети воїнів АТО, що стали Героями України. На жаль, серед них багатьох забрала війна.

Я не могла, як того вимагає професійна етика, бути просто стороннім спостерігачем подій. У слові «дякую», хотілося вмістити і захоплення, і радість, і надію від такої лекції. А в голові і зараз згадую слова підполковника Рисюка про те, що у воїнів нема проблем із суспільством, це суспільство часто не сприймає і не розуміє їх. А коли ставали на загальне фото, Андрій став позаду і, на моє зауваження, що його буде погано видно, відповів: «Це діти, хай вони будуть на першому місці».

Якби кожен із нас зміг збудувати такий будинок, про який ішлося вище, напевне, наші бабусі виглядали б у сто разів щасливішими від німецьких. Правда, є над чим замислитися і є над чим працювати усім?!

Ярослава Поп’юк

40903450_1906782349624823_1803340880782819328_n

41155315_243637473016564_3745099039868190720_n

Олексій Мазепа
Статті:2011
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:2011
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору