14 Сентябрь
Мобільно-тренувальна група НАТО “Рамштайн” відвідала Харківській національний університет Повітряних Сил
Важливо

Мобільно-тренувальна група НАТО “Рамштайн” відвідала Харківській національний університет Повітряних Сил

452
Мініатюра: 04

В період з 11 по 13 вересня 2018 року відбувся візит представників мобільно-тренувальної групи НАТО до Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Іноземну делегацію очолив начальник міжнародних курсів штабних офіцерів підполковник Йохан Розендаль. Під час візиту експертами НАТО було проведено навчальні курси по плануванню повітряних операцій на тактичному рівні та контролю та управління повітряним рухом, за стандартами НАТО з офіцерським складом Повітряних Сил Збройних Сил України.

Так, у перший день візиту відбулась зустріч з представниками університету та Повітряних Сил Збройних Сил України, під час якої були обговорені питання щодо подальшої взаємодії та співробітництва. Під час короткого брифінгу представників мобільно-тренувальної групи  ознайомили з сучасним станом та структурою Повітряних Сил ЗС України та із системою підготовки офіцерських кадрів, навчально-матеріальною базою і організацією освітнього процесу у військовому виші. В свою чергу підполковник Йохан Розендаль ознайомив українських військових з військовим співробітництвом, організаційною структурою НАТО, метою та завданнями мобільно-тренувальної групи НАТО “Рамштайн”.

Протягом наступних днів експертами НАТО доведені основні вимоги та зміст низки стандартів НАТО, проведені заняття за тематикою: “Контроль та управління повітряним рухом відповідно до стандартів та процедур НАТО”, “Контроль та управління повітряним рухом в умовах цивільно-військового співробітництва”, “Стандарти та процедури НАТО щодо обміну даними про повітряну обстановку”, “Концепція та процедури планування повітряної операцій”, “Роль та місце Повітряних Сил в об’єднаному групуванні військ”.

Читайте також:  На Харківщині стартувала активна фаза призову «Осінь-2018»

У ході занять взяли участь науково-педагогічні працівники університету. Під час занять лінгвістичне забезпечення – переклад здійснювали викладачі кафедр іноземних мов та авіаційної англійської мови.

За результатами успішного проходження навчальних курсів «Планування повітряних операцій на тактичному рівні» і «Контроль та управління повітряним рухом» усі слухачі отримали відповідні сертифікати.

Основною метою даних заходів було досягнення взаємосумісності Повітряних Сил Збройних Сил України зі збройними силами провідних країн світового співтовариства та переходу до стандартів НАТО.

Також для ознайомлення з культурною та історичною спадщиною Слобожанщини для гостей були організовані екскурсії містом.

Підготував Олег Плаксій

01

04

05

06

07

09

Коментарі
Вгору