Важливо

За сприяння ЗСУ та посольства США Лисичанські школярі безкоштовно вивчатимуть англійську мову

640
Мініатюра: 5d6ef1140febe77a74aba4c15699ae64_crop

Днями на базі КЗ «НВК «Гарант» відбулося урочисте відкриття програми малих стипендій̆ з вивчення англійської мови Посольства США в Україні English Access Microscholarship Program (Access)

У заході взяли участь Девід (Майк) Рейнерт, радник з питань преси, освіти та культури Посольства США в Україні, Джон Сілвер, аташе з питань вивчення англійської мови Посольства США, Лілія Шило, помічник аташе Посольства США, Андрій Гайдамашко, директор відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації Project Harmony, Inc. Ukraine, Руслан Мирошниченко, полковник ЗСУ, начальник групи цивільно-військового співробітництва Командування Сухопутних військ Збройних Сил України.

– Програма Access в Україні існує з 2009 року. І наступного року ми святкуватимемо її десятиріччя, – відзначив Джон Сілвер. – Мені приємно, що за останні декілька років ця програма значно розширилася. Наразі вона діє в 19 містах України, і третина цих міст розташована в східних регіонах.

Можливість безкоштовно вивчити англійську з’явилася у дітей Лисичанська завдяки роботі групи цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України.

– Дізнавшись про програму малих стипендій з вивчення англійської мови Посольства США в Україні, ми підготували для Посольства рекомендації щодо шкіл Лисичанська, Новодружеська та Привілля, де проживає багато шахтарських родин. У Посольстві США дослухалися до наших пропозицій. Протягом декількох місяців тривав процес вивчення ситуації, відвідування школи, знайомства з потенційними учасниками проекту. І ось програма Access запрацювала в НВК «Гарант» в Лисичанську, – розповів Руслан Мирошниченко. – Курси англійської мови не всі можуть собі дозволити. Це доволі коштовно – витрати на навчання кожного стипендіата протягом двох років складають 1000 доларів США. Але завдяки Уряду США у дітей Лисичанська тепер є можливість безкоштовно вивчити англійську мову. Ми вважаємо, це чудова нагода для молоді відкривати для себе світ і ще одна можливість подолання стереотипів щодо наших партнерів і друзів з США, які підтримують нас у ці нелегкі часи.

Програма Access надає можливість учням з малозабезпечених і соціально вразливих родин, зокрема переселенцям, молоді з особливими потребами, дітям ветеранів АТО, дітям загиблих захисників України, безкоштовно поглибити свої знання англійської мови, більше дізнатись про Сполучені Штати Америки, їхню культуру і цінності, розвинути лідерські навички і взяти активну участь у розвитку України.

І НВК «Гарант», за словами Руслана Мирошниченка, була обрана не випадково – школа розташована в мікрорайоні з великою концентрацією шахт, де проживає багато малозабезпечених родин. До того ж серед стипендіатів, які безкоштовно вивчатимуть англійську за програмою Access, є діти і сусідніх шкіл – ЗОШ І-ІІ ст. № 24 та ЗОШ І-ІІІ ст. № 14.

Діти вивчатимуть мову і культуру США за програмою малих стипендій протягом двох років. Зайняття проходитимуть по дві години двічі на тиждень.

Юнаків та дівчат віком від 13 до 15 років з соціально вразливих родин, які мають успішні оцінки у навчанні та продемонстрували бажання взяти участь у програмі, навчатимуть вчителі англійської мови НВК «Гарант», які пройшли конкурс в Посольстві США в Україні і були обрані як такі, що відповідають усім критеріям щодо викладання англійської мови за програмою Access.

– Рівень знання англійської мови в Україні відповідно до статистики поступово підвищується. Але якщо в Києві він дуже високий і майже дорівнює рівню володіння англійською в європейських країнах, то в невеликих містах, на кшталт Лисичанська, на жаль, він значно менший, – констатував Джон Сілвер. – І місія нашого офісу – підвищити цей рівень як серед учнів, так і серед викладачів. До речі, ми спостерігаємо, що разом з підвищенням рівня володіння англійською в програмі Access у дітей також підвищується загальна успішність в школі. Ми чекаємо на майбутніх лідерів України і сподіваємося, що програма Access допоможе сформувати такі кадри для країни.

Наразі програма малих стипендій з вивчення англійської мови Посольства США в Україні English Access Microscholarship Program (Access) працює на Луганщині ще в двох містах – Сєвєродонецьку та Старобільську.

Евеліна БОГДАНОВА

Олексій Мазепа
Статті:1977
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1977
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору