Відео

У Києві відзначили п’яту річницю гуманітарного проекту Збройних Сил України «ЕВАКУАЦІЯ 200»

911
Мініатюра: DSC_2907

Сьогодні виповнилося 5 років із моменту створення та початку реалізації в Управлінні цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України (СІМІС) гуманітарного проекту Збройних Сил України «ЕВАКУАЦІЯ 200». Це  спільний проект Збройних Сил України, громадських організацій, Національного військово-історичного музею України, який об’єднав зусилля всіх силових відомств, правоохоронних органів та пошуковців із метою пошуку, ексгумації, транспортування до закладів судово-медичної експертизи, а у подальшому до місць остаточного поховання загиблих захисників України.

Перша пошукова група розпочала свою роботу на початку вересня 2014 року, коли Збройні Сили України стикнулися з тим, що велика кількість загиблих українських військовослужбовців залишилася на тимчасово непідконтрольній території,  в районі відповідальності «сектору Б», яким керував тоді генерал-майор Сергій Наєв.

Сьогодні заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв нагородив учасників проекту, зусиллями яких тіла загиблих повертаються додому, відомчими нагородами та пам’ятними знаками.

DSC_2916

– Нам вдалося набути безцінний досвід, створити відповідну нормативно-правову базу, налагодити взаємодію з центральними органами виконавчої влади, правоохоронними органами і спільно розшукати безвісті зниклих захисників України. Я хочу нагадати слова, які  повною мірою розуміє кожен військовий: «Війна закінчується лише тоді, коли похований останній солдат». Тому наголошую на важливості тієї роботи, яка проводиться в рамках проекту «ЕВАКУАЦІЯ 200»,  і прошу вшанувати пам’ять полеглих українських воїнів хвилиною мовчання, – сказав генерал-лейтенант Сергій Наєв.

DSC_2873

З 2014 року в рамках реалізації гуманітарного проекту Збройних Сил України «ЕВАКУАЦІЯ 200» пошуковими групами вивезено з району бойових дій 1787 тіл та фрагментів тіл загиблих. Із них  475 – з тимчасово непідконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей. 889 тіл загиблих транспортовано та передано родичам для вшанування та поховання.

DSC_2877

– Безумовно, цю величезну роботу неможливо було б виконати, особливо на тимчасово непідконтрольній Україні території, без участі пошуковців  Національного військово-історичного музею України, без допомоги громадських і волонтерських організацій. Водночас пошук –  лише частина нашої роботи. Дуже велика частина – це ідентифікація тіл загиблих воїнів. І тут Збройні Сили вдячні представникам правоохоронних органів, СБУ, експертним службам МВС та Міністерства охорони здоров’я за ту важку працю, яку вони виконують для того, щоб тіла захисників України повернулися додому для їхнього вшанування, – зазначив начальник Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України полковник Олексій Ноздрачов.

Читайте також:  Населення постраждале від вибухів на 6 арсеналі отримує допомогу з багатьох регіонів України

DSC_2858

У серпні цього року гуманітарний проект Збройних Сил України «ЕВАКУАЦІЯ 200» було нагороджено українською недержавною нагородою «Народний Герой України». Представники «ЕВАКУАЦІЇ 200» передали цю нагороду до Національного військово-історичного музею України на довічне зберігання.

Станом на сьогодні у Збройних Силах України 70 військовослужбовців  уважаються зниклими безвісті. Водночас, за результатами проведених ДНК-експертиз, відбулися збіги генотипів невпізнаних тіл із 27 родинами зниклих безвісті військовослужбовців.

Також під час заходу було презентовано тизер до майбутнього документального фільму про роботу пошуковців, якій було створено Управлінням цивільно-військового співробітництва та  продакшн-компаніею «MIR&CO PRODUCTION» за підтримки благодійного фонду «Мир і Ко. Організація допомоги військовим і переселенцям» та за участі представників проекту «ЕВАКУАЦІЯ 200» . 

Робота з повернення зниклих безвісті воїнів триває. І сьогодні пошукові групи знаходяться в районі бойових дій, щоб своєю кропіткою та небезпечною працею повернути зниклих безвісті захисників України до своїх родин.

Олексій Мазепа
Статті:1979
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1979
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору