Важливо

У Сєвєродонецьку відбулася краєзнавча конференція учнівської молоді «Луганщина – мій рідний край»

189
Мініатюра: 016

10 грудня офіцери групи цивільно-військового співробітництва оперативно-тактичного угруповання «Північ» взяли участь у роботі Луганської обласної краєзнавчої конференції учнівської молоді «Луганщина – мій рідний край», яка була організована Департаментом освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації та Луганським обласним центром дитячо-юнацького туризму і краєзнавства .

В актовому залі гостинних господарів – Сєвєродонецького обласного будинку – інтернату, зібрались майже 100 юних краєзнавців, котрі приїхали практично з усіх куточків вільної Луганщини.

Розпочалась конференція зі спільного виконання Гімну України та вітальних слів – начальника відділу позашкільної, спеціальної освіти, закладів та установ обласної комунальної власності Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Василя М’ягкохода, офіцера групи цивільно-військового співробітництва оперативно-тактичного угруповання «Північ» підполковника Сергія Яровенка, заступника начальника управління – начальника відділу інвестиційної діяльності та туризму управління інвестиційної діяльності, підприємництва та цінової політики Департаменту економічного розвитку, зовнішньоекономічної діяльності та туризму Луганської обласної державної адміністрації Олени Бєлікової.

Учасників наукового заходу для обдарованої молоді привітали хореографічний колектив «ДІАМАНТ» Сєвєродонецького міського Центру дитячої та юнацької творчості, (керівник – Наталія Котелевська) танцем «Козаки» та композицією «Дівчина весна», культорганізатор Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства  Тетяна Сергєєва з авторською піснею на слова Вікторії Куценко «Ти – пісня моя, Луганщина».

А далі почалась робота в секціях, яких було три:

«Захисники Вітчизни – учасники антитерористичної операції в Луганській та Донецькій областях, волонтери»;

«Моя батьківщина – Україна»;

«Тут все моє і звідси родом я» (відео-екскурсії).

На секції «Захисники Вітчизни – учасники антитерористичної операції в Луганській та Донецькій областях, волонтери» доповідачі представляли свої дослідження життєвого та бойового шляху героїв-земляків: військових, добровольців, волонтерів та активістів Майдану, героїв, які в найтяжчі часи, не шкодуючи себе, стали на захист своєї Батьківщини.

Учасники секції «Моя батьківщина Україна». подавали пошуково-дослідницькі роботи з історії, екології, географічних, етнографічних, історичних об’єктів, а також культурної спадщини Луганщини, а секції «Тут все моє і звідси родом я» — відео-екскурсії своїми рідними містами та селищами.

Майже два десятки юних дослідників військової історії Луганщини працювали в секції «Захисники Вітчизни – учасники антитерористичної операції в Луганській та Донецькій областях, волонтери».  І кожне дослідження, кожен виступ був своєрідним, розкривав чиюсь долю, показував на прикладах героїзм звичайних героїв російсько-української війни, чи то військові, чи то волонтери.

Читайте також:  У Маріуполі пройшов заключний етап військово-спортивного вишколу для школярів

Особливо запам’ятались доповіді учениці Старобільської гімназії Валерії Куліш, яка розповідала про свого батька – бійця батальйону «Айдар» Івана Куліша, котрий загинув в липні 2014 та розповідь про нього ж учня Бутівської ЗОШ Євгена Колеснікова, Євгенії Хорошун із Спеціалізованої школи — колегіуму НУ «Києво-Могилянська академія з розповіддю про свого земляка Миколу Литовка, учениці 16-ї школи Сєвєродонецька Єсенії Малишко, яка повідала історію Павла Кузнєцова – солдата, правозахисника, адвоката, Дар’ї Білинської з Лисичанського ліцею «Гарант».

По науковому солідно прозвучала доповідь одинадцятикласника 6-ї ЗОШ Сєвєродонецька Павла Бондаренка про бойові дії  захисників ВОП «Валєра» під час боїв за Дебальцево.

Журі секції у складі підполковника Сергія Яровенка, волонтера Олени Стеценко та представника Луганського облвійськкомату Вероніки Дрожжиної високо оцінило всіх доповідачів і кожен з них отримав дипломи учасника конференції та книги про видатних українців від групи цивільно-військового співробітництва ОТУ «Північ», а Валерія Куліш та Павло Бондаренко за нетривіальний підхід до дослідження також книги «Воїни і війни України».

На підсумковому засіданні конференції кращі 5 доповідачів у кожній секції були відзначені грамотами організаторів та отримали заохочувальні подарунки.

Гарним фіналом зібрання юних дослідників стала пісня про рідну Луганщину у виконанні  чарівної Тетяни Сєргєєвої.

Висловлюємо щиру вдячність організаторам наукового заходу, який відновлений після шестирічної перерви, учасникам, їх наставникам і віримо, що на Луганщині росте покоління справжніх патріотів України.

001

002

004

06_(1)

06_(2)

008

009

010

012

 

015

016

Олексій Мазепа
Статті:1977
Приєднуйтесь

Олексій Мазепа

Старший офіцер 1 відділу УЦВС ЗСУ
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження - звертайтесь за телефоном (044) 454-73-51 або пишіть на електронну адресу [email protected]
Олексій Мазепа
Статті:1977
Приєднуйтесь
Коментарі
Вгору